Prvé slovenské góly v novej sezóne NHL, Boston začal víťazne

piatok, 4. október 2019 07:00 | Autor: TASR

Tomáš Tatar
Tomáš Tatar | zdroj: TASR

New York 4. októbra (TASR) - Nový ročník zámorskej NHL pokračoval v noci na piatok ôsmimi zápasmi, v ktorých sa gólovo presadili aj dvaja slovenskí hokejisti.

Obranca Erik Černák prispel jedným gólom k domácemu víťazstvu Tampy Bay nad Floridou 5:2. Mladý zadák Lightning spečatil výsledok v 60. minúte vydarenou strelou do prázdnej bránky hostí.

Hneď v prvom zápase sezóny si gólový účet otvoril aj útočník Tomáš Tatar, jeho Montreal ale prehral na ľade Caroliny 3:4 po nájazdoch. Tatar v presilovej hre v druhej tretine znížil na 1:2 a naštartoval Canadiens k obratu, domáci ale v tretej tretine vyrovnali a duel v samostatných nájazdoch rozhodol jediný úspešný exekútor Dougie Hamilton.

Boston s kapitánom Zdenom Chárom tiež vstúpil do sezóny úspešne, keď zvíťazil na ľade Dallasu 2:1. Brankár Bruins Jaroslav Halák kryl na striedačke chrbát Fínovi Tuukkovi Raskovi, v domácom drese odohral v druhej obrannej formácii takmer 22 minút Andrej Sekera.