Main Content

Na druhý pokus to vyšlo. Vyžrebovali osemfinále Slovnaft Cupu

utorok, 1. október 2019 13:29 | Autor: TASR

Slovnaft Cup
Slovnaft Cup | zdroj: © TASR

Bratislava 1. októbra (TASR) - Obhajca titulu v Slovenskom pohári vo futbale Spartak Trnava sa v osemfinále 51. ročníka - Slovnaft Cupu 2019/2020 stretne s DAC Dunajská Streda na Žitnom ostrove. Rozhodol o tom utorňajší opakovaný žreb v Sieni slávy slovenského futbalu.

Pri pondelňajšom žrebe zlyhal ľudský faktor a Slovenský futbalový zväz ho pre regulárnosť nechal zopakovať. V pondelok totiž prišlo pri žrebe k faux pas, keď namiesto Dunajskej Stredy do osudia mylne pridali dvakrát Senicu.

Ak pôjde všetko podľa papierových predpokladov, MŠK Žilina sa stretne so Slovanom Bratislava, "belasí" ale ešte musia odohrať zápasy 2., 3. a 4. kola. Proti súperom z Liptovskej Štiavnice, Oravskej Poruby a Bardejova budú favoritom. Zápasy 4. kola ešte musia odohrať fortunaligisti Senica a Pohronie, ak uspejú, stretnú sa s Ružomberkom, resp. Zlatými Moravcami.

Hrací termín osemfinále je 30. október. Žreb bol voľný, teda neplatilo regionálne ani súťažné nasadenie. Platilo jediné obmedzenie, a to, že ak sa stretnú kluby, ktoré delia dve súťaže, hrať sa bude na ihrisku hrajúceho nižšiu súťaž.

Zápasy osemfinále sa hrajú na jeden zápas, v prípade nerozhodného výsledku sa nepredlžuje, ale nasleduje rozstrel z 11 m.

opakovaný žreb osemfinále 51. ročníka Slovenského pohára - Slovnaft Cupu 2019/2020:

FC Nitra - MFK Tatran Liptovský Mikuláš

FK Poprad - MFK Dukla Banská Bystrica

Slávia TU Košice/FK Pohronie - ViOn Zlaté Moravce-Vráble

OFK Malženice/FK Senica - MFK Ružomberok

DAC Dunajská Streda - Spartak Trnava

TJ Družstevník Liptovská Štiavnica/Slovan Bratislava//TJ Družstevník Oravská Poruba///Partizán Bardejov - MŠK Žilina

AS Trenčín - MFK Skalica

ŠKF Sereď - FC Petržalka

 

Náš youtubeOdoberať