Main Content

Hlasy hráčov a trénerov po finále Fínsko - Kanada

pondelok, 27. máj 2019 06:56 | Autor: TASR

Hlasy po finále Fínsko - Kanada
Hlasy po finále Fínsko - Kanada | zdroj: TASR

Fínsku Bratislava praje. Hokejisti z krajiny tisícich jazier vybojovali na 83. majstrovstvách sveta na Slovensku svoju tretiu zlatú medialu a zároveň druhú na tomto ľade. Po úspechu v roku 2011 si zopakovali zlatý turnaj aj tento rok. Prečítajte si hlasy hráčov a trénerov po finále s Kanadou. 

hlasy po zápase (TASR, mixzóna):

Mikka Koivisto, obranca Fínska: "Za stavu 2:1 sme vedeli, že musíme tvrdo pracovať a že potom máme šancu to dotiahnuť do konca. Dokázali sme to. Neviem, čo k tomu povedať. Sme takí šťastní! Je to neuveriteľné. Marko Anttila je momentálne najznámejší muž vo Fínsku."

Niko Mikkola, obranca Fínska: "Neuveriteľný pocit. Mužstvo ukázalo obrovskú silu, aj včera v semifinále, aj dnes vo finále. Úžasné. Je to splnený sen. Ak mám byť úprimný, pred turnajom som neveril, že sa môžeme dostať až tak ďaleko. Po prvom zápase s Kanadou sme si uvedomili, že môžeme na šampionáte zdolať každého, to posilnilo naše sebavedomie a krok po kroku sme došli až k zlatu. Toto mužstvo bolo neuveriteľné."

Petteri Lindbohm, obranca Fínska: "Je to neuveriteľné, neuveriteľné a ešte raz neuveriteľné. Pozrite sa na moju hruď. Mám na nej leva a my sme dnes bojovali ako levy. Mali sme najlepší tím na MS a preto máme na krku zlato."

Juho Lammikko, útočník Fínska: "Celý čas sme verili, že to dokážeme. Sme spolu už veľmi dlho, celé sa to začalo už na prípravných turnajoch pred MS. Nemáme tu hviezdny tím ako napríklad Švédi, Rusi, či USA, ale dokázali sme to tímovým výkonom."

Jere Sallinen, útočník Fínska: "Úžasný pocit. Ani neviem, ako sme vyhrali, je to niečo neskutočné. Možno to bol zázrak na ľade, neviem... Keď sa vrátime do Helsínk, bude to určite niečo fantastické. Určite sú tam davy ľudí, ktorí čakajú na náš príchod. A čo dokázal Anttila - to je niečo nádherné."

Alain Vigneault, tréner Kanady: "Som veľmi hrdý na hráčov a potešilo ma, ako sme hrali. No samozrejme sme veľmi sklamaní z výsledku. Vypracovali sme si veľa šancí, no nedokázali sme ich využiť. Fíni majú veľmi dobrý tím, dnes hrali výborne. Myslím si, že štatisticky sme boli lepší. Či už ide o držanie puku, strely, šance, všetky sme asi vyhrali, no v tej najpodstatnejšej štatistike nie - v strelených góloch. V prvej tretine sme pracovali veľmi dobre, plnili sme taktiku a pokyny, no chýbal nám ten druhý gól, ktorým by sme to zlomili."

Damon Severson, obranca Kanady: "V prvom rade treba zložiť poklonu brankárovi Fínska. Bol dnes ako múr. My sme nenašli recept na jeho prekonanie viac ako raz, bol skvelý. Snažili sme sa, nechali sme na ľade všetko, ale jednoducho to nevyšlo. Sme sklamaní, toto mužstvo chcelo zlato."

Shea Theodore, obranca Kanady: "Dnes sme tvrdo bojovali, v zápasoch proti Slovákom i Švajčiarom sme to dokázali otočiť, ale teraz sa to už nepodarilo. Myslím si, že tento turnaj sme odohrali celkom dobre, ale koniec nevyšiel tak, ako sme chceli. Fínov podržal brankár, ktorý predviedol výborný výkon."

Náš youtubeOdoberať