Main Content

VIDEO: Tradičnú futbalovú baštu čaká náročný boj o prežitie: Sezónu sme si neprehrali v zápase s Trnavou

sobota, 25. máj 2019 08:46 | Autor: TASR

Milan Corryn
Milan Corryn | zdroj: TASR

Trnava 24. mája (TASR) - Úspešné časy, keď futbalisti Trenčína získali v rokoch 2015 a 2016 slovenský titul i pohár, sú už iba krásnou spomienkou. V sezóne 2018/2019 bude tradičný klub bojovať o udržanie sa v najvyššej domácej súťaži. Rozhodla o tom jeho piatková remíza 0:0 v 32. kole nadstavbovej skupiny o záchranu na ihrisku Spartaka Trnava, resp. paralelné víťazstvo ViOnu Zlaté Moravce v krajskom derby nad Nitrou 1:0.

Trenčín bude čeliť druhému tímu z druhej ligy, ktorým vzíde z dvojice Pohronie Žiar nad Hronom Dolná Ždaňa - Poprad. Hrá sa na dva zápasy v termínoch 28. mája a 1. júna s odvetou v Myjave, ktorá je prechodným domovom Trenčanov. Tí v lete zažiarili na medzinárodnej scéne, keď prešli cez troch súperov v predkolách Európskej ligy UEFA na čele so slávnym holandským klubom Feyenoordom Rotterdam. Po odchode trénera Ricarda Moniza sa však začali rútiť do priepasti. Záver nevydarenej jesene pre nich nebol dostatočným mementom, slabé výkony a výsledky pokračovali aj na jar, čo ich v konečnom zúčtovaní zaradilo na predposlednú 11. priečku v tabuľke.

"Je pravda, že sme si túto sezónu neprehrali v dnešnom zápase s Trnavou. Našťastie sme zvládli aspoň minulotýždňový duel s Podbrezovou a dostali sme druhú šancu zabojovať v baráži. Verím tomu, že sa nám podarí udržať ligu pre Trenčín. Musíme si oddýchnuť, dobre zregenerovať a najmä v hlavách sa pripraviť na dva ťažké zápasy, ktoré nás čakajú. Musíme byť zomknutí, tímoví, efektívnejší a prikloniť si šťastie na našu stranu. Treba sa v prvom rade sústrediť na seba, je jedno, či budeme hrať s Popradom alebo Pohroním," povedal pre TASR kapitán hostí Peter Kleščík po bezgólovom súboji v Trnave.

Kým ostatní účastníci Fortuna ligy už majú voľno, Trenčanov čaká príprava na baráž. "Pre všetky tímy sa liga skončila, pre nás sa začala. Čakajú nás dva barážové zápasy, na ktoré sa musíme dôsledne pripraviť. Dnes sme mali náznaky herného zlepšenia, ale neprinieslo nám tri body. Pred Trenčínom mám rešpekt, je to dobre vybudovaný klub. Urobili sa však chyby, ktoré si manažment pomenuje, ale teraz sa sústredíme na baráž," poznamenal kouč AS Ivan Galád. Jeho tímu by na vyhnutie sa baráži nestačil ani prípadný triumf v Trnave, keďže Zlaté Moravce zdolali Nitru 1:0 a udržali si desiatu priečku.

Náš youtubeOdoberať