Main Content

Ohlasy Košičanov na stav série: V Poprade to bude škaredý hokej

streda, 13. marec 2019 09:02 | Autor: TASR

Roman Šimíček
Roman Šimíček | zdroj: TASR

Košice 13. marca (TASR) - Výkon lepší, ale opäť prehra. Hokejisti HC Košice prehrávajú vo štvrťfinálovej sérii Kaufland play off Tipsport Ligy s HK Poprad 0:2 a odvrátiť koniec sezóny sa pokúsia v piatok a v sobotu v Poprade. Hoci v druhom domácom zápase zlepšili svoj výkon, na víťazstvo to nestačilo a tréner Roman Šimíček priznal, že jeho tím je v ťažkej situácii.

Hoci sa oba zápasy skončili najtesnejším rozdielom (2:3, 1:2 pp), rozdiel vo výkonoch oboch tímov bol zrejmý. Košičania po prvom zápase priznali, že v ich hre chýbala väčšia agresivita i srdce, a hoci sa tieto aspekty v druhom stretnutí zlepšili, nestačilo to. Tréneri do druhého zápasu premiešali zostavu, no hlavný efekt v podobe víťazstva sa nedostavil. "Sme v ťažkej situácii, ale musíme sa zdvihnúť. Dáme do hry hráčov, ktorí budú chcieť bojovať za Košice, pretože pekný hokej to nebude. Už som to povedal viackrát, túto sériu vyhrá ten, kto dá do hry viac srdca. Z našej strany to bolo v druhom stretnutí lepšie než v prvom, ale stále to bolo málo," priznal Šimíček.

Košickú zástavu zdvihol kapitán Ladislav Nagy. Líder "oceliarov" dovolil Popradčanom iba 8-sekundovú radosť po Bellušovom góle, ale ani jeho výkon nezabránil druhej prehre. "Mali sme tlak i streleckú prevahu, ale opäť sme prehrali. Oni fárajú, musíme aj my fárať a nechať na ľade oveľa viac," zhrnul rozdiely vo výkonoch tímov.

Druhý zápas bol dlho o prvom góle, v závere tretej tretiny to už vyzeralo na predĺženie za bezgólového stavu. Napokon zápas poslali do nadstaveného času až góly Belluša a Nagyho. V ňom rozhodol fínsky obranca Joona Erving, ktorý zakončil únik z vlastného pásma. "Bol to únik jeden na jedného, veľa som toho nevidel. Súperov hráč to pekne trafil, našiel asi jediné voľné miesto v bránke. My sme mali v zápase veľa príležitostí na to, aby sme rozhodli. Žiaľ, presilovky máme katastrofálne a aj preto Poprad vyhral oba zápasy," uviedol brankár HC Košice Vladislav Habal, ktorý bol rád aspoň za zlepšený výkon mužstva. "Dnes to bolo lepšie, viac sme blokovali strely. Ale Poprad dal do toho asi zase viac srdca. Je až neskutočné, ako sa oni hádžu do striel. Také niečo som už dávno nevidel, oni zblokujú asi tri štvrtiny striel. Ale aj my sme sa v tomto zlepšili. Síce prehrávame 0:2, ale do Popradu ideme po dve víťazstvá, aby sme sa do Košíc vrátili za stavu 2:2. Myslím si, že sa tam bude hrať škaredý hokej, pokojne tam môžeme ísť kaziť a hrať na 1:0. Asi sa na to nebude dať pozerať, my však potrebujeme dve víťazstvá," dodal Habal.