Main Content

Zidane sa má opäť stať trénerom Realu Madrid

pondelok, 11. marec 2019 17:34 | Autor: TASR

Zinedine Zidane
Zinedine Zidane | zdroj: © TASR

Madrid 11. marca (TASR) - Francúz Zinedine Zidane sa pravdepodobne vráti na post šéftrénera španielskeho futbalového klubu Realu Madrid.

Podľa španielskych médií i podľa agentúr AFP a DPA sa vedenie "bieleho baletu" v pondelok rozhodlo prepustiť trénera Santiaga Solariho a po 9 mesiacoch opäť angažovať úspešného kouča, ktorý mužstvo priviedol k trom titulom v Lige majstrov v rade. V lete ho vystriedal Julen Lopetegui, toho po prepustení na jeseň vymenil Solari.

Ako informoval denník Marca, v pondelok sa prezident rekordného 13-násobného európskeho šampióna Florentino Perez stretol s klubovou radou. Tam malo prísť k dohode o odvolaní Argentínčana Solariho. Podľa zdroja bol bývalý hráč aj kouč Realu Zidane pre Pereza vždy prioritou.

Zidane by mal viesť tréning prvého mužstva už v utorok. A sedieť už na lavičke pri najbližšom ligovom zápase proti Celte Vigo v sobotu. Za cieľ vraj dostal zaistiť, aby Real skončil v La Lige do 4. miesta a zabezpečil si tak účasť v skupine LM 2019/2020.

"Pusinky" v tejto sezóne zaostávajú za vysokými očakávaniami. Vypadli ako obhajca už v osemfinále LM, v Copa del Rey ich vyradil rival FC Barcelona a v La Lige majú na katalánskeho lídra a obhajcu veľkú stratu 12 bodov po 27. kole.