Daňov gól nezabránil prehre Manitoby, Studenič s asistenciou

sobota, 26. január 2019 08:36 | Autor: TASR

Marko Daňo
Marko Daňo | zdroj: TASR

New York 26. januára (TASR) - Slovenský hokejista Marko Daňo sa strelecky presadil v noci na sobotu v nižšej zámorskej súčaži AHL.

Jeho gól však nezabránil prehre Manitoby na ľade Rockfordu 3:4 po samostatných nájazdoch. Dvadsaťštyriročný útočník v 18. minúte otvoril skóre duelu v presilovke svojím piatym tohtosezónnym presným zásahom. V zápase vyslal celkovo tri strely a dokončil ho s dvoma mínuskami.

Do kanadského bodovania sa zo Slovákov zapísal aj Marián Studenič, ktorý zaznamenal jednu asistenciu pri výhre Binghamtonu nad Hartfordom 3:2 po predĺžení. Z brankárov bol v akcii Patrik Rybár, ktorý inkasoval štyri góly z 26 striel a jeho tím Grand Rapids Griffins podľahol doma mužstvu San Jose Barracuda 0:4.