Slovenská 20-tka dostala v generálke na MS výprask od Kanady

sobota, 22. december 2018 09:12 | Autor: TASR

slovenská hokejová reprezentácia do 20 rokov
slovenská hokejová reprezentácia do 20 rokov | zdroj: TASR

Victoria 22. decembra (TASR) - Slovenská hokejová reprezentácia do 20 rokov prehrala v generálke na MS tejto vekovej kategórie v kanadskom meste Victoria s domácim výberom vysoko 1:6.

Slováci odohrajú zápasy základnej B-skupinu MS vo Victorii a postupne sa stretnú s USA, Švédskom, Fínskom a Kazachstanom. Cieľom je opäť vyhnúť sa záchranárskym prácam a postúpiť do štvrťfinále, kam sa prebojujú po štyri najlepšie tímy zo skupín.

Kanada – Slovensko 6:1 (4:0, 1:0, 1:1)
Góly: 7. Comtois (Glass), 9. Studnicka (Glass, Hayton), 14. Suzuki (Anderson-Dolan), 17. Bowers (Veleno, Entwistle), 27. Glass (Bouchard), 45. Smith (Anderson-Dolan, Lafreniere) – 56. Hrehorčák (Korenčik). Vylúčení na 2 min: 2:5, presilovky: 2:0, oslabenia: 0:0, strely na bránku: 23:45 (7:19, 11:12, 5:14). Najlepší hráči zápasu: Barrett Hayton – Miloš Fafrák.

hlas po zápase (SZĽH):

Ernest Bokroš, tréner SR: "V prvom rade musím povedať, že to bolo odlišné stretnutie ako to s Českom. Dobré je, že toto nebol zápas na šampionáte, pretože, ako už u nás býva zvykom, začali sme proti silnému zámorskému tímu zle. Prvú tretinu sme prehrali 0:4, chlapcom sme po tretine dohovorili, vysvetlili určité veci a som rád, že si chlapci dali povedať. Za všetko hovorí, že druhá tretina sa skončila 0:1 a tretia 1:1. V každej tretine bolo vidno určité zlepšenie. Samozrejme, kvalita bola na strane súpera, na druhej strane, aj my sme nechali dnes odpočívať našich piatich rozdielových hráčov, čo bolo tiež na našom výkone cítiť."