nedeľa, 18. november 2018 08:20 | Autor: TASR

Tomáš Tatar
Tomáš Tatar | zdroj: TASR

New York 18. novembra (TASR) - Slovenský hokejista Tomáš Tatar pomohol v noci na nedeľu v zámorskej NHL svojím gólom k víťazstvu Montrealu 3:2 na ľade Vancouveru. V 29. minúte otvoril skóre duelu, bol to pre neho deviaty presný zásah v sezóne.

Boston bez zraneného kapitána Zdena Cháru vyhral na ľade Arizony 2:1. Bruins sa mohli oprieť o výborný výkon Jaroslava Haláka, slovenský brankár inkasoval iba raz, zaskvel sa 32 úspešnými zákrokmi. Vyhlásili ho za druhú hviezdu stretnutia. Slovenský útočník Richard Pánik v drese Coyotes nebodoval.

Tampa Bay zvíťazila na ľade Philadelphie 6:5 po predĺžení. Dvoma gólmi sa na výhre podieľal kanadský útočník Brayden Point. V drese hostí nastúpil v druhej obrannej formácii Slovák Erik Černák, 21-ročný zadák strávil na ľade vyše 17 minút, zapísal si 6 trestných minút, jeden mínusový bod a dve strely.

Hostia viedli ešte v 50. minúte 5:1, potom sa však po zákroku Černáka, ktorý trafil Švéda Oskara Lindbloma pri mantineli, strhla šarvátka, za ktorú dostal Slovák dva dvojminútové tresty. Domáci z presilovky znížili, to ich naštartovalo a podarilo sa im v závere tretiny vyrovnať troma gólmi. V extračase napokon o výhre Tampy Bay rozhodol kanadský útočník Anthony Cirelli.

V ďalšom zápase Ottawa bez slovenského obrancu Christiána Jaroša zdolala trápiaci si Pittsburgh 6:4. Nashville si doma poradil s Los Angeles 5:3, premiérovým hetrikom v profilige sa na triumfe Predators podieľal švédsky útočník Calle Järnkrok. Kings chýbal pre chrípku slovenský brankár Peter Budaj, nebol ani na striedačke.

Carolina podľahla Columbusu 1:4, pri všetkých štyroch góloch Blue Jackets bol Cam Atkinson, keď k svojmu piatemu hetriku v NHL pridal aj jednu asistenciu.

výsledky NHL:

NEW JERSEY DEVILS - DETROIT RED WINGS 2:3 pp (1:0, 1:1, 0:1 - 0:1)
Góly: 12. Zacha (Bratt), 36. Coleman (Severson, Greene) - 39. Glendening (Cholowski, Bertuzzi), 54. Rasmussen (Green, Bertuzzi), 65. Larkin (Mantha). Brankári: Kinkaid - Bernier, strely na bránku: 40:30, 16.514 divákov.

PHILADELPHIA FLYERS - TAMPA BAY LIGHTNING 5:6 pp (0:0, 1:3, 4:2 - 0:1)
Góly: 35. van Riemsdyk (Gostisbehere, Giroux), 51. Konecny (Gostisbehere, van Riemsdyk), 52. Couturier, 56. Konecny (Giroux, Couturier), 57. Simmonds (Hägg, van Riemsdyk) - 27. Erne (Gourde, Domingue), 33. Paquette (Erne, Coburn), 38. Point (Callahan, Erne), 49. Johnson (Kučerov), 50. Point (Stamkos, Kučerov), 62. Cirelli (Killorn, Hedman). Brankári: Pickard - Domingue, strely na bránku: 45:26, 19.060 divákov.

MINNESOTA WILD - BUFFALO SABRES 2:3 (2:1, 0:0, 0:2)
Góly: 4. Parise, 8. Dumba (Niederreiter, Koivu) - 15. McCabe (Dahlin, Okposo), 53. Dahlin (Eichel, Pominville), 59. Pominville (Eichel, McCabe). Brankári: Dubnyk - Ullmark, strely na bránku: 39:29, 18.947 divákov.

VANCOUVER CANUCKS - MONTREAL CANADIENS 2:3 (0:0, 1:1, 1:2)
Góly: 37. Del Zotto (Roussel, Motte), 51. Pettersson (Hutton, Goldobin) - 29. TATAR (Petry), 52. Shaw (Domi, Drouin), 58. Drouin (Danault, Gallagher). Brankári: Markström - Price, strely na bránku: 38:31, 17.880 divákov.

NASHVILLE PREDATORS - LOS ANGELES KINGS 5:3 (0:0, 2:3, 3:0)
Góly: 24. Turris (Ellis, Josi), 29. Järnkrok (Ellis), 46. Järnkrok (Josi, Sissons), 52. Järnkrok, 60. Bonino (Watson, Sissons) - 26. Thompson (Toffoli, Kempe), 27. Kopitar (Brown), 31. Iafallo (Kopitar, Muzzin). Brankári: Rinne - Petersen, strely na bránku: 43:28, 17.627 divákov.

CALGARY FLAMES - EDMONTON OILERS 4:2 (0:1, 1:1, 3:0)
Góly: 37. Ryan (Bennett, Hanifin), 43. Monahan (Hamonic, Gaudreau), 50. Lindholm (Hanifin, Monahan), 60. Lindholm (Hamonic) - 3. Chiasson (Larsson), 24. McDavid (Draisaitl). Brankári: Rittich - Koskinen, strely na bránku: 37:26, 19.289 divákov.

SAN JOSE SHARKS - ST. LOUIS BLUES 4:0 (0:0, 3:0, 1:0)
Góly: 24. Karlsson (Couture, Kane), 27. Pavelski (Meier, Couture), 28. Kane (Karlsson, Suomela), 52. Pavelski (Couture, Meier). Brankári: Dell - Johnson, strely na bránku: 29:30, 17.147 divákov.