Main Content

Belgickým futbalom otriasa korupčný škandál, polícia zadržala viacero osôb

streda, 10. október 2018 12:41 | Autor: TASR

Belgickí futbalisti
Belgickí futbalisti | zdroj: TASR

Brusel 10. októbra (TASR) - Belgickým futbalom otriasa korupčný škandál. Federálny prokurátor dal v stredu ráno pokyn na domové prehliadky, ktoré prebiehajú v sídlach desiatich kluboch najvyššej súťaže. Vyšetrovanie sa týka prania špinavých peňazí a korupcie.

Vyšetrovatelia už zaistili rôzne dokumenty a elektronické súbory. Okrem domových prehliadok sa vykonávajú výsluchy s členmi predstavenstva futbalových klubov, agentmi hráčov, rozhodcami, právnikmi, účtovnými firmami, či dokonca novinármi a mnohými možnými komplicmi. Veľký počet ľudí zadržali, sudca neskôr rozhodne o možnom zatknutí.

Od rána sa zatiaľ uskutočnilo celkom 44 domových prehliadok. Niektoré sa na žiadosť sudcu vykonali aj v 13 domácnostiach v zahraničí, a to vo Francúzsku, Luxembursku, na Cypre, Čiernej Hore, Srbsku a Macedónsku. Zásahy v zahraničí boli koordinované s pomocou Eurojustu. Celkovo sa na tejto akcii v Belgicku zúčastnilo vyše 200 príslušníkov polície.

Od rána kauzu sledovalo viacero belgických médií, ktoré neustále monitorujú situáciu. Vyšetrovanie sa týka aj Anderlechtu Brusel, súpera Spartaka Trnava v D-skupine Európskej ligy UEFA 2018/2019. "Maximálne spolupracujeme s políciu a vychádzame jej v ústrety," uviedol tlačový hovorca klubu David Steegen.

Náš youtubeOdoberať