Seničana doma potrápili Dunajskú Stredu

sobota, 29. september 2018 21:27 | Autor: TASR

Futbalisti DAC Dunajská Streda
Futbalisti DAC Dunajská Streda | zdroj: TASR

Senica 29. septembra (TASR) - Futbalisti Senice doma prehrali s Dunajskou Stredou 1:2.

V domácej zostave chýbali trénerom viacerí hráči a tak Krč musel nastúpiť v obrane a premiérovo sa v základnej zostave predstavil dorastenec Lukáč Kučera. V prvom polčase videli diváci dobrý, útočný futbal zásluhou oboch družstiev. Do prvej šance sa dostali hostia v 11. minúte po rohu Kalmára hlavičkoval Huk z 5-ky nad. V 19. minúte stálo pri domácich šťastie, keď po priamom kope Kalmára odkopával z 5-ky loptu Kotula, loptu nastrelil do hráča Dac-u, no výborným zákrokom na bránkovej čiare sa prezentoval brankár Taborda. Obrovskú možnosť mali Záhoráci v 21. minúte. Po spätnej prihrávke Ségbého bol v 16-ke zoči-voči brankárovi Deretti, no nepochopiteľne prestrelil. O minútu mohli skórovať hostia, keď Bayo hlavou zo 7 metrov nastrelil brvno. Ten istý hráč bol v gólovej hlavičke v 26. minúte, tentoraz mieril nad. Hosťujúci obrancovia vyprodukovali v prvom polčase zopár chýb v rozohrávke a po jednej z nich sa dostal do zakončenia z rohu 16-ky Castaňeda, mieril však nad.

Aj v druhom polčase pokračoval dobrý futbal. Seničania podávali proti favorizovanému súperovi výborný výkon. V 53. minúte nebezpečne pálil z otočky K. Vida, lopta letela tesne vedľa, rovnako tak išla mimo bránku technická strela Kalmára. V 55. minúte chyboval domáci obranca Nirennold v rozohrávke, po jeho kontakte s K. Vidom v pokutovom území sa kopala penalta, ktorú Kalmár premenil. Domácim sa už o 5 minút podarilo vyrovnať po krásnej akcii, na začiatku ktorej bol Zezinho, ktorý vysunul Castaňedu, po jeho centri zakončoval pätičkou Ségbé, brankár Jedlička loptu vyrazil pred seba a dôrazný Deretti ju doklepol do siete. V 65. minúte slabý rozhodca Ochotnický daroval druhú penaltu pre hosťujúce mužstvo a navyše po druhej ŽK vylúčil Nirennolda. Nariadenú penaltu však Vidovi výborným zákrokom Tavolda zneškodnil. Hosťujúce mužstvo, ktoré má veľkú ofenzívnu silu sa tlačilo do víťazstva. Strelecké šťastie skúšal Kalmár, ale lopty po jeho strelách leteli nad… V 85. sa hostia dočkali druhého gólu po spätnej prihrávke sa presadil v pokutovom území K. Vida a prestrelil po zemi Tabordu. Seničania si za predvedený výkon zaslúžili minimálne remízu.

FK Senica - DAC 1904 Dunajská Streda 1:2 (0:0)

Góly: 61. Deretti - 56. Kalmár (z 11 m) , 85. K. Vida. Rozhodovali: Ochotnický – Hrčka, Ferenc, ŽK: Kučra, Nirennold, Petshi, Deretti - K. Vida,(všetci Senica), ČK: 65. Nirennold po druhej ŽK, 895 divákov

Senica: Taborda – Nirennold, Kotula, Krč – Kučera (71. Kováč), Zezinho, Deretti (85. Cuadros), Petshi, Asmah – Ségbé (75. Klapan), Castaňeda

DAC: Jedlička – Koštrna (21. Bednár), Šatka, Huk, Davis – M. Vida - Divković (71. Tretiakov), Herc (81. Pačinda), Kalmár, K. Vida - Bayo