Slováci v zahraníčí: Perfektný Duda či Dúbravka s čistým kontom (PREHĽAD)

pondelok, 24. september 2018 13:30 | Autor: Timotej Gašper

Ondrej Duda a jeho gólové oslavy | zdroj: TASR

Počas víkendu sa na zahraničných trávnikoch predstavilo opäť viacero našich reprezentantov. Šport7.sk prináša súhrn ich výkonov počas uplynulého víkendu.

Milan Škriniar
Zápas: Sampdoria – Inter

Náš hviezdny obranca nechýbal v základnej zostave, no Inter musel výhru zachraňovať až v 94.minúte, kedy Brožovič skóroval na finálnych 0:1. Inter si tak pripísal len druhú výhru z piatich ligových kôl.

Marek Hamšík
FC Turín- Neapol

S kapitánskou páskou odohral Hamšo celý zápas, v ktorom zverenci Ancelottiho porazili turínsky celok 3:1. "Partenopei" si tak po 5.kole držia 2.miesto s 12 bodmi.

Stanislav Lobotka
Celta Vigo - Valladolid

Stano opäť odohral plnú minutáž a zdalo sa, že Celta si pripíše jasnú výhru, keďže doma viedla nad Valladolidom ešte v 65.miúte 3:1. Hostia však zabrali a konečný stav bol napokon 3:3.

Róbert Mak
Zenit - Lokomotiv Moskva

Petrohrad v divokej prestrelke poradil moskovský klub 5:3, no Róbert Mak do zápasu z lavičky náhradníkov nezasiahol.

Martin Dúbravka
Crystal Palace - Newcastle

Naša reprezentačná jednotka síce vychytala na pôde Crystal Palace čisté konto, no výsledok 0:0 len predĺžil sériu Newcastlu bez výhry v tejto sezóne. "The Magpies" majú po 6.kolách len 2 body.

Miroslav Stoch
Slavia - Bohemians

Slavia porazila pražských Bohemians najtesnejším rozdielom. Miňo Stoch hral 87 minút a do zápasu sa štatisticky nijak extra nezapísal. Slavia tak ostáva na čele tabuľky českej najvyššej súťaže.

Juraj Kucka
Trabzonspor - Goztepe

Kuco sa na prehru Trabzonu 1:2 pozeral len z lavičky náhradníkov.

Ondrej Duda
Hertha - Monchengladbach

Ondro prežil divoký víkendový zápas. Najprv inkasoval žltú kartu, no neskôr už štvrtým gólom v sezóne pečatil výhru Berlínčanov na konečných 4:2 a v 87.minúte išiel dole z ihriska. Po štyroch Bundesligových kolách je tak náš ofenzívny stredopoliar najlepším strelcom ligy.

Vladimír Weiss
Al Gharafa - Al Duhail

Ani gól reprezentačného krídla nestačil na konečnú prehru Al Gharafy 4:2.

Peter Pekarík

Peťo vynechal zápas kvôli zraneniu kolena.

Albert Rusnák
Altanta- Real Salt Lake

Albert je síce v dobrej forme a v Atlante odohral plnú minutáž, no ani on nedokázal odvrátiť prehru 2:0.

Matúš Bero
Vitesse -  Den Haag

Matúš nastúpil za Vitesse opäť v základnej zostave, no ani jeho výkony nestačil odvrátiť remízový zápas proti Den Haagu. Bero odohral 71 minút a klub z mesta Arnhem napokon remizoval doma 1:1.

László Benéš

Pre tento zápas sa náš mládežnícky reprezentant v drese Monchengladbachu nevošiel do nominácie.

Dávid Hancko
Fiorentina - Spal

Náš mládežnícky reprezentant sa konečne dočkal debutu v Serii A! Dávid odohral v drese "Fialiek" druhý polčas, v ktorom prispel k čistému kontu a konečnému rozdielu triedy medzi Fiorentinou a tímom z mesta Ferrara.

Ján Greguš
Kodaň - Nordsjealland

Náš reprezentačný stredopoliar nastúpil vo víkendovom zápase na trávnik od 79.minúty. Kodaň napokon vyhrala 2:1 a utvrdila prvenstvo v tabuľke.

Denis Vavro
Kodaň - Nordsjealland

Kapitán reprezentácie do 21 rokov sa stal veľkou oporou Kodane, čo platilo aj vo víkendovom zápase. Denis odohral celý zápas a prispel k výhre 2:1, ktorou si tím z hlavného mesta utvrdil prvé miesto v tabuľke.

Róbert Mazáň
Celta - Valladolid

Náš krajný obranca vynechal zápas s Valladolidom kvôli poraneným slabinám.

Filip Lesniak
Hobro - Aalborg

Filip síce do zápasu nezasiahol, no jeho Aalborg zdemoloval Hobro vysoko 5:0.

Erik Jendrišek
Xanthi- OFI Kréta

Xanthi vybehlo počas víkendu na hostí z Kréty a vďaka dvom gólom nášho Erika Jendrišeka vyhrali domáci rozdielom triedy.