Kližan postúpil do štvrťfinále v Mníchove, stretne sa s Chungom

streda, 2. máj 2018 18:59 | Autor: TASR

Martin Kližan
Martin Kližan | zdroj: TASR

Mníchov 2. mája (TASR) - Slovenský tenista Martin Kližan postúpil do štvrťfinále dvojhry na antukovom turnaji ATP v Mníchove, keď v stredu otočil súboj s Bosniakom Mirzom Bašičom a zdolal ho 4:6, 6:3, 7:5.

Dvadsaťosemročný slovenský reprezentant prehral prvý set, no v druhom sa zlepšil, zahral niekoľko výborných úderov a vyhral ho 6:3. Slovenský kvalifikant v rozhodujúcom treťom sete síce dvakrát prehral podanie, ale súperovi ho vzal až trikrát a po vyše dvojhodinovom boji sa dostal medzi elitnú osmičku. Naďalej má šancu bojovať v Mníchove o druhý titul, tento turnaj vyhral v roku 2014. Jeho ďalším súperom bude Hyeon Chung z Kórejskej republiky, ktorý ako štvrtý najvyššie nasadený hráč vyradil domáceho Matthiasa Bachingera.