Trnava po rozstrelovej dráme postupuje ďalej

štvrtok, 4. august 2011 22:30 | Autor: TASR

Trnava po rozstrelovej dráme postupuje ďalej | zdroj: SITA

Futbalisti FC Spartak Trnava postúpili do play-off Európskej ligy UEFA. Vo štvrtkovej domácej odvete zdolali bulharský tím PFC Levski Sofia v riadnom hracom čase 2:1, keďže rovnakým pomerom v Sofii prehrali, nasledovalo predĺženie, ktoré o postupujúcom do ďalšej fázy súťaže ešte nerozhodlo.

V rozstrele zo značky pokutového kopu však už boli Trnavčania úspešnejší pomerom 5:4 a stále sú v hre o hlavnú súťaž Európskej ligy UEFA 2011/2012.

Po prvom polčase zaujímavého zápasu viedli hostia v Trnave 1:0, keď sa hlavou presadil Sjörd Ars. Aktívne hrajúci futbalisti Spartaka však dokázali v druhom polčase v rozpätí siedmich minút výsledok otočiť Ladislavom Tomačekom, ktorý sa najskôr presadil strelou bez prípravy a potom aj z pokutového kopu. Diváci sa už ďalšieho gólu z hry nedočkali. Hneď v prvej sérii rozstrelu sa mýlil Sofijčan Jovov a keďže ďalší exekútori už boli úspešní, na trnavskom štadióne sa rozpútala veľká radosť.

Senica podľahla Salzburgu a v pohárovej Európe končí

Výsledok - odveta 3. predkola Európskej ligy UEFA 2011/12 vo futbale:

FC Spartak Trnava (SR) - PFC Levski Sofia (Bul.) 2:1 po predĺžení (2:1, 0:1), na pokutové kopy 5:4 - prvý zápas 1:2, do play-off EL UEFA 2011/2012 postupuje Spartak Trnava

Góly: 52. a 59. Tomaček - 11. Ars, Žlté karty: 16. Tomaček, 46. Martin Vyskočil, 65. Koubský, 90.+ P. Čarnota - 18. Mulder, 50. Miliev, 61. Risp, 101. Calvo, Červené karty: 97. P. Čarnota po druhej ŽK - 102. Greene po hrubom faule, rozhodovali: Johnsen - Holen, Larsen (všetci Nór.), 12 159 divákov

Rozstrel zo značky 11 m: Jovov nedal 0:0 - Karhan dal 1:0 - Ars dal 1:1 - Hanzel dal 2:1 - Gadžev dal 2:2 - Procházka dal 3:2 - Toni Calvo dal 3:3 - Tomaček dal 4:3 - Rajkov dal 4:4 - Kaščák dal 5:4

Zostavy:
Trnava: Raška - P. Čarnota, Gross, Koubský, Ľ. Hanzel - Procházka, Karhan, M. Kaščák, M. Bicák (72. Gogolák, 120. Ciprys) - Vyskočil (118. Čvirik), Tomaček
Levski: Iliev - Mulder, Miliev, Risp, Starokin - Greene, Gadžev, Jovov, Mladenov (100. Rajkov) - Cvetkov (69. Calvo) - Ars

S imperatívom víťazstva nastupujúci Trnavčania začali svižne a už na konci ich prvej akcie mieril Vyskočil tesne nad Ilievovu bránku. O jediný presný zásah I. polčasu sa postaral hosťujúci útočník Ars, ktorého hlavička v 11. min po nenápadnom centri z ľavej strany skončila v Raškovej sieti. Spartakovcov inkasovaný gól nerozhodil a v 14. min po ich priamom kope vypadla Ilievovi lopta z rúk, no pred dobiedzajúcimi domácimi ju hosťujúci gólman stihol včas schovať do rukavíc. Aj nie veľmi nebezpečná Procházkova strela v 22. min urobila hosťujúcemu brankárovi problémy. V 41. min nedočiahol na Procházkov center Vyskočil.

Krátko po zmene strán sa gólov v sieti bulharského tímu dočkali aj zaplnené domáce tribúny. Kanonier Spartaka Ladislav Tomaček sa v rozpätí siedmich minút postaral o otočenie nepriaznivého vývoja. V 52. min Vyskočil prenikol po pravej strane a prízemným centrom našiel trnavského kanoniera, ktorý strelou bez prípravy "zavesil" pod brvno - 1:1. V 58. min faulovala v pokutovom území hosťujúca obrana prenikajúceho Karhana a Tomaček sa z bieleho bodu nepomýlil, keď nechytateľnou strelou do ľavého horného rohu druhýkrát prekonal Ilieva - 2:1. Hostia pohrozili iba ojedinelou Cvetkovovou strelou z diaľky v 69. min a Gadževovým pokusom v nadstavenom čase.

Na konci druhej pridanej štvrťhodiny hry ten istý hráč takisto spoza šestnástky vystrašil Rašku, ktorý však jeho pokus kryl. V penaltovom rozstrele boli úspešnejší domáci, ktorí premenili všetkých päť pokusov, kým Levski o jeden menej.

Ďalšie výsledky zápasov 3. predkola Európskej ligy:

Olympiakos Volos (Gréc.) - FC Differdange 03 (Lux.) 3:0 (1:0), prvý zápas 3:0, do play-off EL UEFA 2011/12 postupuje Volos
Góly: 30. Martín, 57. Szelesi, 83. Solakis, rozhodoval: Amirchanjan (Arm.)
Peter Doležaj odohral celý zápas, Mário Breška nastúpil v 46. min, Igor Obert (všetci Volos) nesedel ani na lavičke náhradníkov

PAOK Solún (Gréc.) - Valerenga Oslo (Nór.) 3:0 (1:0), prvý zápas 2:0, do play-off EL UEFA 2011/12 postupuje Solún
Góly: 45. Vieirinha, 49. Athanasiadis, 58. Fotakis, rozhodoval: Tohver (Est.)

FK Rabotnički (Mac.) - Anorthosis Famagusta (Cyp.) 1:2 (0:0), prvý zápas 2:0, do play-off EL UEFA 2011/12 postupuje FK Rabotnički
Góly: 87. Kumbev - 50. Rezek, 64. Cristovao Ramos, rozhodoval: Jordanov (Bul.)
Matúš Kozáčik (Famagusta) sedel na lavičke náhradníkov

FC Vaduz (Licht.) - Hapoel Tel Aviv (Izr.) 2:1 (0:1), prvý zápas 0:4, do play-off EL UEFA 2011/12 postupuje Hapoel Tel Aviv
Góly: 78. Zanni, 81. Rafinha - 1. Damari, rozhodoval: Stalhammar (Švéd.)
Mário Pečalka (Hapoel Tel Aviv) odohral celý zápas a dostal ŽK

KVC Westerlo (Belg.) - Young Boys Bern (Švaj.) 0:2 (0:1), prvý zápas 1:3, do play-off EL UEFA 2011/12 postupuje Bern
Góly: 5. Schneuwly, 77. Bienvenu, rozhodoval: Richard Trutz (SR)

ADO Den Haag (Hol.) - Omonia Nikózia (Cyp.) 1:0 (0:0), prvý zápas 0:3, do play-off EL UEFA 2011/12 postupuje Nikózia
Góly: 53. Derijck, rozhodoval: Borg (Malta)
Filip Lukšík (Haag) sedel na lavičke náhradníkov

Gaz Metan Medias (Rum.) - 1. FSV Mainz 05 (Nem.) 1:1 po predĺžení (1:1, 0:1) - na pokutové kopy 4:3, prvý zápas 1:1, do play-off EL UEFA 2011/12 postupuje Gaz Metan
Góly: 62. Bawab - 31. Risse, rozhodoval: Bognar (Maď.)