pondelok, 26. február 2018 07:47 | Autor: TASR

Ciro Immobile
Ciro Immobile | zdroj: TASR

Rím 25. februára (TASR) – V nedeľnom zápase 26. kola talianskej futbalovej Serie A zvíťazili hráči Lazia Rím na ihrisku Sassuola 3:0 a poskočili v tabuľke na tretiu priečku.

Domáci prehrávali už od 7. minúty, keď srbský stredopoliar Sergej Milinkovič-Savič vymietol ľavý horný roh bránky. Po polhodine hry zvýšil na 2:0 gólom z pokutového kopu Ciro Immobile. Na začiatku druhého dejstva pridal hlavou tretí presný zásah Rimanov opäť Milinkovič-Savič.

V 54. minúte videl červenú kartu za faul na Stefana Radua domáci Domenico Berardi, no už o osem minút kráčal pod sprchy aj bosniansky stredopoliar v službách Lazia Adam Marušič, ktorého lakeť zasiahol brazílskeho obrancu Rogeria.

Dôležité tri body v boji o pohárovú Európu si pripísala Sampdoria, ktorá zdolala Udinese 2:1.

Zápas medzi úradujúcim majstrom Juventusom Turín a Atalantou Bergamo odložili, dôvodom bolo husté sneženie v hlavnom meste regiónu Piemont.

AS Rím nestačil doma na AC Miláno 0:2 a po víkende klesol v tabuľke na piatu priečku.

sumáre:

AS Rím - AC Miláno 0:2 (0:0)
Góly: 48. Cutrone, 74. Calabria

FC Crotone – S.P.A.L. 2013 2:3 (0:1)
Góly: 49. a 86. Budimir – 37. Antenucci, 51. Šimič, 60. Paloschi

ACF Fiorentina – AC Chievo Verona 1:0 (1:0)
Gól: 6. Biraghi

US Sassuolo Calcio – Lazio Rím 0:3 (0:2)
Góly: 7. a 46. Milinkovič-Savič, 31. Immobile (11m), ČK: 54. Berardi – 62. Marušič

FC Hellas Verona – FC Turín 2:1 (1:0)
Góly: 12. a 77. Valoti – 49. Niang

UC Sampdoria – Udinese Calcio 2:1 (1:0)
Góly: 35. Silvestre, 83. Zapata – 90.+5 Silvestre (vl.)