Vegas Golden Knights prekonali nováčikovský rekord Floridy

štvrtok, 22. február 2018 08:28 | Autor: TASR

hokejisti Las Vegas Golden Knights
hokejisti Las Vegas Golden Knights | zdroj: TASR

New York 22. februára (TASR) - Hokejisti Chicaga Blackhawks zvíťazili v nočnom zápase zámorskej NHL na vlastnom ľade nad Ottawou Senators 3:2 po predĺžení a nájazdoch. Rozhodujúci nájazd premenil v siedmej sérii Nick Schmaltz.

Do zostavy domácich sa vrátil slovenský útočník Tomáš Jurčo. Dvadsaťpäťročný krídelník sa predstavil v druhom útoku s Patrickom Kaneom a Arťomom Anisimovom, na ľade strávil 16:23 min, zaznamenal jednu strelu na bránku, jeden hit, blok a plusový bod. V drese "senátorov" odohral jeho krajan Marián Gáborík 12:07 minút a dvakrát ohrozil súperovho brankára.

Anaheim zdolal Dallas 2:0, čistým kontom so 41 úspešnými zákrokmi sa zaskvel brankár domácich Ryan Miller. Nováčik súťaže Vegas Golden Knights si doma poradil s Calgary 7:3. Vo svojej prvej sezóne v NHL tak získali "zlatí rytieri" doteraz už 84 bodov, čím o jeden bod prekonali nováčikovský rekord Floridy Panthers zo sezóny 1993/1994.

NHL - sumáre:

CHICAGO BLACKHAWKS - OTTAWA SENATORS 3:2 pp a sn (1:1, 1:1, 0:0 - 0:0, 1:0)

Góly: 15. Kane (Hinostroza, Kämpf), 26. Anisimov (Kane, Gustafsson), rozh. nájazd Schmaltz – 16. Smith (Brassard, Stone), 33. Duchene (Stone, Claesson). Brankári: Forsberg - Condon, strely na bránku: 38:34, 21.532 divákov.

ANAHEIM DUCKS - DALLAS STARS 2:0 (1:0, 0:0, 1:0)

Góly: 14. Lindholm (Getzlaf, Montour), 45. Getzlaf (Beauchemin, Grant). Brankári: Miller - Bishop, strely na bránku: 17:41, 16.609 divákov.

VEGAS GOLDEN KNIGHTS - CALGARY FLAMES 7:3 (2:1, 2:2, 3:0)

Góly: 3. Carpenter, 20. Karlsson (Smith, Schmidt), 22. Smith (Miller, Marchessault), 34. Tuch (Perron, Haula), 44. Sbisa (Tuch), 52. Haula (Sbisa, Perron), 55. Eakin (Carpenter) – 17. Brodie (Hamonic, Stajan), 21. Hamilton (Backlund, Giordano), 32. Tkachuk (Hamilton, Gaudreau).

Slováci v akcii:

Tomáš Jurčo (Chicago) 16:23 0 0 0 +1 1 0

Marián Gáborík (Ottawa) 12:07 0 0 0 0 2 0

/legenda: minutáž, góly, asistencie, body, +/-, strely na bránku, trestné minúty/