Heroický výkon Zdena Cháru. Fanúšikovia ho ospevujú naprieč internetom

štvrtok, 18. január 2018 11:48 | Autor: Dávid Lech

Zdeno Chára
Zdeno Chára | zdroj: TASR

Zdeno Chára po zápase s Montrealom Canadiens opäť zožal veľkú chválu. Vďačiť za to môže svojmu heroickému výkonu z druhej tretiny.

Kapitán Bostonu Bruins patrí v tejto sezóne medzi najlepších a najdôležitejších hráčov „medveďov.“ Denník Boston Herald ho v decembri označil za najlepšieho hokejistu celého tímu a to, že je v 40 rokoch kľúčovým hráčom defenzívy potvrdil aj v nočnom súboji proti Montrealu Canadiens, v ktorom Boston uspel 4:1.

Na ľade strávil 21 minút a 52 sekúnd a do štatistík si pripísal jeden plusový bod. Nie však tento zápis ohúril zámorie. Reportér plátku Boston Globe Fluto Shinzawa prišiel na Twitteri so zaujímavou štatistikou: „Striedanie Zdena Cháru trvalo 4 minúty a 18 sekúnd z toho ubránil oslabenie pri vylúčení Charlieho McAvoya a minútu a 34 sekúnd bránil oslabenie po faule Brandona Carla. Ohromné.

K obdivuhodnému výkonu najvyššieho hokejistu histórie NHL sa vyjadrili aj samotní fanúšikovia Bostonu Bruins: „Milujeme Cháru. Nášmu tímu dodáva charakter a má veľký vplyv na McAvoya,tvrdí „DarkUnderbelly,“ ku ktorému sa pridal „lechuck333“: „V útoku už príliš nepomáha, no čo sa týka defenzívy, stále patrí medzi špičku.

Chára v tejto sezóne odohral 43 stretnutí, v ktorých zaznamenal 13 kanadských bodov za bilanciu 4+9. Na konte má 22 plusových bodov, čo z neho robí tretieho najlepšieho hráča v tejto štatistike. So 161 odohranými minútami v oslabení je druhým najvyťaženejším hokejistom NHL pri početných nevýhodách.