Extraliga mužov - štvrťfinále play-off - druhý zápas (hrá sa na 3 víťazstvá)

sobota, 3. apríl 2010 21:35 | Autor: TASR

Pezinok a Handlová krôčik od semifinále, Prievidza vyrovnala

ŠKP Banská Bystrica - BK SPU Nitra 72:68 (15:20, 16:12, 17:19, 24:17) - stav série: 1:1
Najviac bodov: Hovaňák 22, Immink 15, Marchyn 10 - Scott 20, Crawford 14, Votroubek 10
TH: 21/16 - 27/19, fauly: 23 - 25, trojky: 6 - 3, rozhodovali: Lukáč, Karniš, Bohucký, 750 divákov

Nitra ako minuloročný víťaz extraligy prišla pod Urpín s úmyslom vyhrať aj toto druhé stretnutie série. Domáci sa však obetavým výkonom hre hostí vyrovnali a nenechali súpera odskočiť na vyšší rozdiel. Najrušnejšia bola druhá štvrtina, v ktorej síce nepadalo veľa bodov, ale skóre duelu sa držalo na vyrovnanej úrovni - v 27. min to bolo 41:41. Nitrania boli neustále v miernom vedení a v 28. min odskočili šnúrou 7:0 na 41:48. Kapitán Bystričanov Hovaňák následne trojkou zavelil do útoku na zníženie skóre. Domáci neustále tlačili a znížili náskok hostí až na jeden bod. V záverečnej štvrtine sa družstvá striedali vo vedení o jeden bod, Scottovi išla streľba z trestných hodov a podobne dvakrát aj Hovaňákovi. Necelú minútu pred koncom stretnutia Immink premenil dva trestné hody a upravil stav na 70:66. Hostia vzápätí Crawfordom premenili jeden trestný hod, ale Američan Immink dvoma bodmi 12 sekúnd pred koncom dal výsledku konečnú podobu, ktorá znamenala štvorbodové víťazstvo Banskej Bystrice 72:68.

BK Inter Bratislava - AB Cosmetics Pezinok 72:79 (18:19, 17:20, 20:21, 17:19) - stav série: 0:2
Najviac bodov: Anderson 20, Ravasz 15, Ivan 12 - Gadri-Nicholson 19, Miloševič 17, Jackson 15
TH: 17/10 - 26/19, fauly: 24 - 22, trojky: 8 - 8, rozhodovali: Brziak, Fuska a Kurpaš, 900 divákov

Inter zohral s favorizovaným súperom takmer vyrovnaný zápas, viackrát v ňom viedol, ale iba nízkym rozdielom - napr. v 14. min 25:23 a naposledy v 26. min 47:46. Inak držali zväčša taktovku duelu v rukách hostia z neďalekého Pezinka, ale oni tiež nezískali ani raz výraznejší náskok. Najvyšší - deväťbodový bol 73:64 v 39. min. Víťaz základnej časti Pezinok vedie v sérii už 2:0 a najbližšiu stredu môže doma rozhodnúť o postupe do semifinále.

MBK Rieker Komárno - MBK Handlová 61:70 (16:24, 12:20, 15:14, 18:12) - stav série 0:2
Najviac bodov: Burrows 14, Madaj 13, Salamun 9 - Glavinič 20, Barišič 13, Nuber 11
TH: 22/14 - 23/20, fauly: 22 - 22, trojky: 5 - 8, rozhodovali: Gabara, Kúkelčík, Mlynský, 800 divákov

Hostia položili základ svojho úspechu už v prvej štvrtine, keď v 9. min vyhrávali 23:10. Počas takmer celého zápasu si Handlová udržiavala dvojciferný náskok, pričom domáci sa nevedeli zbaviť nervozity, ktorá im zväzovala ruky. Handlovčania kontrolovali zápas až do jeho záveru a zaslúžene zvýšili svoje vedenie v sérii na 2:0.

BC Prievidza - BK 04 AC LB Spišská Nová Ves 85:80 po predĺžení (19:16, 25:21, 11:17, 15:16 - 15:10) - stav série: 1:1
Najviac bodov: Fears 32, Szalay 16, Pavlenda 11 - Mróz 22, Jefferson 19, Baldovský 12
TH: 39/31 - 16/11, fauly: 19 - 29, trojky: 6 - 3, rozhodovali: Sudek, Hlinka, Hančík, 2100 divákov

Stretnutie vyrovnaných súperov začali lepšie Spišiaci. Domáci sa ujali prvýkrát vedenia v 7. min v pomere 13:12. Do šatne odchádzali Prievidžania s nádejným sedembodovým náskokom. Päťminútový úsek po zmene strán však prehrali 3:13. Túto fázu hry dirigovali hostia, ktorí v predposlednej minúte viedli dokonca o šesť bodov, domácim sa ale podarilo vyrovnať na 70:70 a dostať zápas do predĺženia. V ňom bola rozhodujúca situácia, keď sa hosťujúci Baldovský dopustil nešportovej chyby. Domáci následne získali náskok, ktorý už v dramatickom závere udržali a vyrovnali stav zrejme najvyrovnanejšej štvrťfinálovej série na 1:1.