Main Content

Hlasy hráčov a trénera po vysokej prehre so Španielskom: Vysoká škola futbalu, takú dominanciu sme nečakali

streda, 11. október 2017 07:12 | Autor: TASR

Pavel Hapal
Pavel Hapal | zdroj: TASR

hlasy po zápase:

Pavel Hapal, tréner SR: "Španieli boli kvalitnejší a futbalovejší na všetkých postoch. Pre našich hráčov to bola vysoká škola. My sme schopní sa vyrovnať všetkým tímom v skupine okrem Španielska. Dnes to bolo vidieť. Španielov som videl hrať v predošlých zápasoch a nechcel som našich hráčov strašiť. Povedali sme im o španielskych kvalitách a trochu ich možno miatlo to, že prvý zápas vyhrali iba 1:0."

Denis Vavro, kapitán a strelec gólu SR: "Tento zápas nebol o nás, ale o Španieloch. Tí nás prevyšovali vo všetkom. Ťažko sa hrá proti takémuto kvalitnému súperovi. Dnes vyhral lepší tím a my sa môžeme pokúsiť o malý zázrak v najbližšom zápase v Španielsku. Dostali sme veľa gólov, čo mňa ako obrancu veľmi mrzí. Vedeli sme, že Španieli majú kvalitný tím, ale až takú dominanciu sme nečakali."

Lukáš Čmelík, útočník SR: "Vedeli sme, že nás čaká ťažký súper, ktorý je silný na lopte. To sa aj potvrdilo a my sme takmer celý zápas behali bez lopty. Bolo to veľmi ťažké. Bojovali sme, ale žiaľ, nemáme ani bod. Španieli si prihrávali ešte aj pred šestnástkou, my sme robili čo sme mohli. Bola to pre nás veľká škola."

Dominik Kružliak, obranca SR: "Veľa síl sme dali do defenzívy. Španieli boli variabilní, točili sa im hráči, ktorí si to mohli nahrať. Tréner nás pripravil na to, že sa s nimi dá hrať, keď im nedáme priestor. Ich 'narážačky' sa však bránili veľmi ťažko a Španieli nám potvrdili svoju kvalitu."