nedeľa, 3. september 2017 00:05 | Autor: TASR

Bratislava 2. septembra (TASR) - Srbská futbalová reprezentácia zvíťazila v sobotňajšom stretnutí D-skupiny kvalifikácie majstrovstiev sveta 2018 doma nad Moldavskom 3:0.

Strelecký účet zápasu otvoril v 20. minúte Mijat Gačinovič, o desať minút neskôr skóroval Aleksandar Kolarov. V druhom polčase pridal ešte tretí gól Srbska Alekandar Mitrovič. Zverenci trénera Slavoljuba Muslina si ziskom troch bodov poistili prvé miesto v D-skupine. V druhom stretnutí skupiny sa zrodila medzi Gruzínskom, ktoré vedie slovenský kouč Vladimír Weiss, a Írskom remíza 1:1. Hlavným rozhodcom duelu bol Slovák Ivan Kružliak. Len druhé víťazstvo v skupine zaznamenal Wales, tri body získali po výsledku 1:0 s Rakúskom a oživili tak svoje šance na účasť baráži.

Šláger sobotňajšieho programu kvalifikačných zápasov priniesol jednoznačné víťazstvo Španielska nad Talianskom 3:0 v Madride. Súboj o prvenstvo v G-skupine mal jednoznačný priebeh, domáci mali hernú prevahu hlavne v prvom polčase, ktorú korunoval dvoma gólmi Isco. Najskôr sa presadil v 14. minúte po exportnom priamom kope, tesne pred polčasovou prestávkou pridal druhý gól po peknej individuálnej akcii. Jednoznačnú výhru spečatil v 77. minúte Alvaro Morata.

Prekvapujúci výsledok sa zrodil v I-skupine, kde Fínsko zdolalo Island 1:0. O prvé víťazstvo "Suomi" v kvalifikácii sa postaral v 8. minúte Alexander Ring. Cenné tri body získala Ukrajina po triumfe 2:0 nad Tureckom. Zápas Chorvátska s Kosovom museli predčasne ukončiť pre nespôsobilý stav hracej plochy za stavu 0:0 v 27. minúte a dohrajú ho v nedeľu.

Záhreb

Chorvátsko - Kosovo 0:0, predčasne ukončené v 27. minúte pre nespôsobilú hraciu plochu