piatok, 1. september 2017 06:05 | Autor: TASR

Cristiano Ronaldo hetrikom prepisoval historické štatistiky. Pokoril Kocsisa, Pelého a Ševčenka | zdroj: © TASR

Porto 31. augusta (TASR) - Portugalský futbalový útočník Cristiano Ronaldo sa posunul už na druhú priečku v rebríčku najlepších európskych reprezentačných strelcov.

Vo štvrtkovom kvalifikačnom zápase MS 2018 strelil do siete Faerských ostrovov hetrik, ktorým sa dostal na kótu 78 presných zásahov v 146 súbojoch. Dostal sa tak pred Maďara Sándora Koscisa, ktorý dal 75 gólov v 68 reprezentačných zápasoch. Stále najlepším reprezentačným kanonierom je Maďar Ferenc Puskás, ktorý v 89 reprezentačných dueloch za Maďarsko a Španielsko nastrieľal 84 gólov.

Tridsaťdvaročný C. Ronaldo z Realu Madrid sa vo štvrtok presadil už v 3. minúte a v 29. minúte z penalty strelil jeho 77. gól za úradujúcich majstrov Európy. Skóroval aj v druhom polčase a v kvalifikácii o šampionát v Rusku už má na konte suverénne najviac 14 gólov, ktoré dal v šiestich dueloch. Zároveň je na čele historickej tabuľky strelcov európskej kvalifikácie MS s 29 gólmi, keď prekonal Ukrajinca Andrija Ševčenka (26).

Portugalci figurujú na štvrtom mieste B-skupiny s 18 bodmi zo siedmich zápasov. Tri stratili len v úvodnom stretnutí vo Švajčiarsku, práve "Helvéti" sú na čele, keď ešte nezaváhali a vo štvrtok zdolali Andorru 3:0.