Náš majster si urobil v Lige majstrov hanbu. Play-off ukončil so skóre 0:12

utorok, 11. október 2016 21:05 | Autor: TASR

Náš majster si urobil v Lige majstrov hanbu. Play-off ukončil so skóre 0:12 | zdroj: © TASR

Nitra 11. októbra (TASR) - Hokejisti HK Nitra sa rozlúčili s účinkovaním v tohtosezónnej edícii Ligy majstrov dvomi debaklami.

Po vysokej prehre 0:7 na ľade Vítkovíc nenašli gólový recept na českého extraligistu ani v utorňajšej šestnásťfinálovej odvete a doma mu podľahli 0:5. Na ďalšom suverénnom triumfe hostí v Nitre sa gólovo podieľal aj slovenský útočník Michael Vandas, keď sa strelecky presadil v 53. minúte. Úradujúci slovenský majster predviedol v oboch šestnásťfinálových dueloch nevýrazný výkon s katastrofálnym skóre 0:12.

Liga majstrov - šestnásťfinále:

HK Nitra - HC Vítkovice Ridera 0:5 (0:2, 0:1, 0:2)

Góly: 3. Zdráhal (Květoň), 17. Tomi (Hudeček, Illéš), 35. Illéš (Hudeček), 53. VANDAS (Kolouch), 56. Szturc (Jáchym). Rozhodovali: Baluška (SR), Smetana (Rak.) - Šefčík, Výleta (obaja SR), vylúčení: 4:2 na 2 min, navyše Slovák, Blackwater - Klok a Sloboda 5+DKZ za hrubosť, presilovky: 0:1, oslabenia 0:0

/prvý zápas 0:7, ďalej postupujú Vítkovice/

HK Nitra: Valent - Milam, Versteeg, Rais, Mezei, Ordzovenský, König, Pupák - Slovák, Laliberté, Blackwater - Ručkay, Krištof, Kutálek - Macík, Bajtek, Štefanka - Piačka, Bene, Paukovček - Chalupa

HC Vítkovice Ridera: Dolejš - Klok, SLOBODA, Výtisk, Urbanec, Sedlák, Kovář, Krenželok, Pužič - Zdráhal, Květoň, Balán - Jáchym, Olesz, Szturc - Němec, Kolouch, VANDAS - Tomi, Hudeček, Illéš

Hneď v úvode sa Nitrania dostali do veľkých problémov, keď po 36 sekundách hrali oslabení o dvoch hráčoch. Tlak však dokážali prečkať, v bránke ich podržal pozorný Valent. Zverenci trénera Andreja Kmeča inkasovali hneď po konci oslabenia, Zdráhal si položil Valenta a otvoril skóre. Nitra hrala pasívne a len ťažko sa dostávala do hosťujúceho útočného pásma. Prvá väčšia šanca domácich prišla v 13. minúte, Laliberté však nastrelil žŕdku. Vítkovice aj naďalej diktovali tempo duelu a odmenou pre nich bol gól v 17. minúte. Tomi presnou delovkou našiel dieru medzi Valentovými betónmi.

Do druhej tretiny vstúpili hráči Nitry aktívnejšie, ale stále robili priveľké množstvo chýb v rozohrávke. Už keď sa domáci nadychovali k tlaku, prišla strela od modrej, ktorú tečoval Illéš a dostal Vítkovice do trojgólového trháku. Nitrania ožili až v záverečnej tretine, boli agresívnejší a čoraz častejšie ohrozovali hosťujúceho Dolejša. Domácich fanúšikov potešila aspoň pästná výmena, v ktorej triumfoval Laliberté so Slovákom. V oslabení však prišiel ďalší úder do nitrianskej siete, spoza bránky našiel Kolouch voľného Vandasa a jeho strela si našla cestu do bránky. Hosťujúcu kanonádu dokonal v 56. minúte Szturc, ktorý nemal problémy namieriť do odkrytej bránky.