nedeľa, 28. február 2016 09:05 | Autor: TASR

New York 28. februára (TASR) - Slovenský hokejový útočník Marko Daňo absolvoval v noci na nedeľu premiéru v drese Winnipegu v zámorskej NHL. Príliš mu ale nevyšla, keďže so spoluhráčmi prehrali v Pittsburghu 1:4. Dvadsaťjedenročný ofenzívny univerzál sa predstavil vo štvrtej útočnej formácii, na ľade stavil takmer 15 minút a zaznamenal tri strely na bránku a dve "mínusky".

Tomáš Tatar prispel gólom a asistenciou k víťazstvu Detroitu v Colorade 5:3. Dvadsaťpäťročný krídelník nazbieral v 61 dueloch prebiehajúcej sezóny dokopy 35 bodov za 17 gólov a 18 asistencií. Tomáš Jurčo si bodové štatistiky nevylepšil.

Marek Hrivík sa tešil z triumfu svojho New Yorku Rangers na ľade Dallasu 3:2. Marinčinovo Toronto prehralo na štadióne Montrealu 1:4.

Hokejisti Philadelphie Flyers zvíťazili nad Arizonou Coyotes 4:2. Domáci rozhodli o výsledku už v prvej tretine, ktorú vyhrali 3:1.

Svoj 500. bod v profilige dosiahol kapitán Philadelphie Claude Giroux. Kanadský reprezentant zvýšil v 18. minúte na 2:1. Doteraz v NHL odohral - výhradne v drese Flyers - 554 duelov s bilanciou 161 gólov a 339 asistencií.

Sumáre NHL:

PHILADELPHIA FLYERS - ARIZONA COYOTES 4:2 (3:1, 0:0, 1:1)

Góly: 10. Laughton (Cousins, Streit), 18. Giroux (Streit, Schenn), 19. Gagner (Couturier, Streit), 58. Bellemare (Simmonds, Schenn) - 14. Richardson (Domi, Doan), 47. Ekman-Larsson (Boedker, Stone). Brankári: Neuvirth - Domingue, strely na bránku: 33:31, 19.773 divákov

COLUMBUS BLUE JACKETS - FLORIDA PANTHERS 4:3 pp a sn (0:1, 1:1, 2:1 - 0:0, 1:0)

Góly: 32. Hartnell (Wennberg), 44. Jones (Dubinsky, Foligno), 48. Saad (Hartnell, Wennberg), rozh. nájazd Dubinsky - 12. Barkov (Jágr, Jokinen), 31. Trocheck (Petrovic, Wilson), 55. Shaw (Bjugstad, Kulikov). Brankári: Korpisalo - Luongo, strely na bránku: 25:31, 15.400 divákov