sobota, 19. december 2015 18:05 | Autor: TASR

Mníchov 19. decembra (TASR) - Futbalisti Bayernu Mníchov potvrdili v 17. kole svoj jesenný bundesligový titul víťazstvom na ihrisku Hannoveru 1:0, keď jediný gól zápasu zaznamenal v 40. minúte z pokutového kopu Thomas Müller. Obhajca prezimuje s 8-bodovým náskokom na Borussiu Dortmund.

1. FC Kolín prehrával s Dortmundom od 18. minúty po presnom zásahu Sokratisa Papastathopoulosa. "Capkovia" však v závere zápasu otočili výsledok, keď najskôr vyrovnal v 83. minúte Simon Zoller a v 90. minúte strelil víťazný gól Anthony Modeste. Slovenský reprezentant Dušan Švento hral za domácich do 70. minúty.

V súboji tímov z dolnej časti tabuľky si dôležité tri body na svoje konto pripísal Eintracht Frankfurt, ktorý vyhral nad Werderom Brémy 2:1. Tri body z ihriska nováčika z Ingolstadtu si odváža Bayer Leverkusen, ktorý vďaka gólu Javiera "Chicharita" Hernandeza zvíťazil 1:0.