Debutant Reway: Spokojnosť s víťazstvom, väčšieho priestoru sa nebojím

sobota, 19. apríl 2014 18:41 | Autor: Jakub Mihálik

Debutant Reway: Spokojnosť s víťazstvom, väčšieho priestoru sa nebojím | zdroj: © TASR

Hokejový útočník Martin Reway má za sebou reprezentačnú premiéru. V druhom zápase Slovenska proti domácemu Francúzsku prispel svojim výkonom k výhre Slovákov v pomere 1:3.

Slováci v prvej tretine predviedli vlažný vstup do stretnutia, napriek úvodnej početnej výhode, ktorú našim ponúkol domáci tím. Hlavne hra v nerovnovážnom stave spôsobila, že jednotlivé formácie neboli rovnako vyťažované a mladíci zo štvtrtej päťky o to ťažšie nachádzali ten správny herný rytmus. Výnimočnú situáciu zažil hlavne krídelník štvrtého útoku, Martin Reway, pre ktorého to bol úplne prvý zápas v seniorskej reprezentácii. Moment, ktorý by nejedného hráča rozhodil. „Nervozitu som nepociťoval, skôr sa prejavoval ľad a fakt, že sme kvôli presilovkám a oslabeniam toľko nehrali. Ľad bol dosť mäkký a bolo na ňom veľa snehu. Na tom ihrisku ľahko odskakujú puky“

S pribúdajúcim časom si však aj náš nádejný reprezentant našiel miesto na ľade a čoraz viac sa osmeľoval. „Pocity z výkonu mám dobré, len škoda, že sme sa do akcie nedostali viac. Ale rešpektujem to. Väčšieho priestoru sa nebojím.“

Na rozdiel od prvého stretnutia vo Francúzsku, tento zápas naši reprezentanti zvládli, o to väčšia radosť nášho debutanta. „Za tím musím povedať, že sme hrali oveľa lepšie ako súper a zaslúžene sme sa tešili z víťazstva.“

Reway si v zápase pripísal viacero dobrých obranných zákrokov, svojou aktivitou si vypýtal faul súpera a v záverečnej tretine bol trochu prísne vylúčený. Rodák z Prahy by nemal chýbať ani v najbližšom stretnutí, ktoré Slováci odohrajú v rámci prípravy na MS proti Fínsku.