Argentína nastupovala na duel s Paraguajom s nožom na krku a keď od 37. minúty prehrávala po góle Richarda Sancheza 0-1, vyzeralo to s ňou veľmi zle. O vyrovnanie sa však v 57. minúte postaral hviezdny Lionel Messi. Útočník FC Barcelona s prehľadom premenil jedenástku nariadenú za ruku Ivana Pirisa vo vlastnom pokutovom území. Zápas napokon skončil remízou 1-1, ktorá pred odvetou znamená, že postup z druhého miesta má vo vlastných rukách Paraguaj, ktorý potrebuje poraziť Kolumbiu. Ak sa mu to nepodarí, Argentína postúpi z druhého miesta, ak porazí outsidera skupiny Katar.

Cesta do vyraďovacej fázy vedie aj z tretieho miesta skupiny, v prípade, že sa daný celok umiestní na prvých dvoch miestach minitabuľky zloženej z tímov umiestnených v skupinách A, B a C na tretích priečkach.