Rangers si vynútili siedmy zápas, Hossa spoznal súpera vo finále konferencie

pondelok, 11. máj 2015 09:05 | Autor: TASR

Rangers si vynútili siedmy zápas, Hossa spoznal súpera vo finále konferencie | zdroj: © TASR

New York 11. mája (TASR) - Hokejisti New Yorku Rangers opäť odvrátili hrozbu vypadnutia z play off zámorskej NHL.

V noci na pondelok zvíťazili nad domácim Washingtonom Capitals 4:3 a v semifinálovej sérii Východnej konferencie si vynútili rozhodujúci siedmy zápas. Víťazný gól "jazdcov" strelil Dan Boyle.

Anaheimu stačilo na prebojovanie sa do finále Západnej konferencie päť zápasov. "Káčeri" hrali v noci na pondelok s Calgary po 60. minútach patovo 2:2, v tretej minúte predĺženia rozhodol o ich víťazstve a postupe Corey Perry. V súboji najlepších tímov na západe sa Anaheim stretne s Chicagom Blackhawks.

2. kolo play off NHL

šiesty zápas semifinále Východnej konferencie

WASHINGTON - NEW YORK RANGERS 3:4 (0:2, 1:0, 2:2)
Góly: 21. Chimera (Kuznecov, Ward), 48. Kuznecov (Alzner, Ward), 51. Ward (Chimera, Carlson) - 1. Kreider (Fast, Klein), 20. Kreider (Brassard, Stepan), 41. Nash (St. Louis, Brassard), 45. Boyle (Sheppard, Miller). Brankári: Holtby - Lundqvist, strely na bránku: 45:28, 18.506 divákov
/stav série: 3:3/

piaty zápas semifinále Západnej konferencie

ANAHEIM - CALGARY 3:2 po predĺžení (0:1, 1:1, 1:0 - 1:0)
Góly: 25. Kesler (Silfverberg, Fowler), 41. Beleskey (Beauchemin, Silfverberg), 63. Perry (Maroon, Fowler) - 11. Hudler (Wideman, Russell), 26. Gaudreau (Hudler, Wideman). Brankári: Andersen - Rämö, strely na bránku: 47:19, 17.284 divákov
/konečný stav série: 4:1, Anaheim postúpil do finále Západnej konferencie/