Hossa a Tatar pomohli k víťazstvám Chicaga a Detroitu asistenciami

streda, 22. apríl 2015 07:05 | Autor: TASR

Hossa a Tatar pomohli k víťazstvám Chicaga a Detroitu asistenciami | zdroj: © TASR

New York 22. apríla (TASR) - Slovenský hokejový útočník Tomáš Tatar prispel asistenciou k výhre Detroitu nad Tampou Bay 3:0 v utorkovom treťom stretnutí štvrťfinále Východnej konferencie NHL. "Červené krídla" sa tak ujali vedenia v sérii 2:1 na zápasy.

Hráči Washingtonu Capitals triumfovali na ľade New Yorku Islanders 2:1 po predĺžení a vyrovnali stav série na 2:2. Domácim na úspech nepomohlo ani 30 zásahov brankára Jaroslava Haláka.

O výsledku zápasu Chicago - Nashville (3:2 pp) rozhodlo až tretie predĺženie. V 101. minúte zaznamenal víťazný gól domáci obranca Brent Seabrook. Blackhawks tak vedú v sérii 3:1 na zápasy a od postupu do semifinále Západnej konferencie ich delí jedna výhra.

1. kolo play off NHL - sumáre

tretí zápas štvrťfinále Východnej konferencie

DETROIT - TAMPA BAY 3:0 (1:0, 0:0, 2:0)
Góly: 9. Dacjuk (TATAR, Ericsson), 47. Sheahan (Abdelkader, Zetterberg), 60. Glendening (Ericsson, Miller). Brankári: Mrázek - Bishop, strely na bránku: 21:22, 20.027 divákov
/stav série: 2:1/

štvrtý zápas štvrťfinále Východnej konferencie

NEW YORK ISLANDERS - WASHINGTON 1:2 pp (1:1, 0:0, 0:0 - 0:1)
Góly: 20. Cizikas (Clutterbuck, Leddy) – 14. Ovečkin (Carlson, Bäckström), 72. Bäckström (Ward, Ovečkin). Brankári: HALÁK - Holtby, strely na bránku: 37:30, 16.170 divákov
/stav série: 2:2/

štvrté zápasy štvrťfinále Západnej konferencie

CALGARY - VANCOUVER 3:1 (3:1, 0:0, 0:0)
Góly: 4. Gaudreau (Wideman, Hudler), 10. Hudler (Wideman, Russel), 20. Bennett (Brodie, Colborne) – 9. H. Sedin (Edler, D. Sedin). Brankári: Hiller - Läck (21. Miller), strely na bránku: 22:29, 19.289 divákov
/stav série: 3:1/

CHICAGO - NASHVILLE 3:2 pp (1:1, 0:1, 1:0 - 0:0, 0:0, 1:0)
Góly: 14. Vermette (Rozsíval, Sharp), 52. Saad (HOSSA, Keith), 101. Seabrook (Kane, Bickell) – 12. Wilson (Ellis, Jones), 38. Neal. Brankári: Darling - Rinne, strely na bránku: 48:52, 22.014 divákov