Hossa výrazne pomohol k veľkému obratu Chicaga, Halák podržal Islanders

štvrtok, 16. apríl 2015 08:05 | Autor: TASR

Hossa výrazne pomohol k veľkému obratu Chicaga, Halák podržal Islanders | zdroj: © TASR

New York 16. apríla (TASR) - Hokejisti Chicaga v noci na štvrtok víťazne vstúpili do zápolení v 1. kole play off zámorskej NHL.

Na ich triumfe 4:3 po dvojnásobnom predĺžení v prvom zápase štvrťfinále Východnej konferencie nad domácim Nashvillom sa dvoma asistenciami podieľal aj slovenský útočník Marián Hossa. Chicago pritom po prvej časti prehrávalo 0:3, následne však predviedlo dokonalý obrat, ktorý korunoval gólom v 8. minúte druhého predĺženia Duncan Keith.

Darilo sa aj jeho krajanovi - brankárovi Jaroslavovi Halákovi, ktorý kryl 24 z celkového počtu 25 striel hráčov Washingtonu a priviedol New York Islanders k víťazstvu 4:1.

sumáre - 1. kolo play off NHL:

prvé zápasy štvrťfinále Východnej konferencie

MONTREAL - OTTAWA 4:3 (0:1, 4:2, 0:0)
Góly: 28. Mitchell (Flynn, Subban), 29. Plekanec (Galchenyuk, Subban), 32. Eller (Flynn), 38. Flynn (Prust, Beaulieu) - 13. Michálek, 31. Turris (Karlsson, Wiercioch), 33. Zibanejad (Wiercioch, Karlsson). Brankári: Price - Hammond, strely na bránklu: 39:33, 21.287 divákov.
/stav série 1:0/

WASHINGTON - NEW YORK ISLANDERS 1:4 (1:1, 0:2, 0:1)
Góly: 20. Johansson (Laich) - 7. Nelson (Bailey, Boychuk), 24. Strome (Tavares), 31. Bailey (Okposo, Nielsen), 59. Nelson (Lee, Grabner). Brankári: Holtby - HALÁK, strely na bránku: 25:27, 18.506 divákov.
/stav série 0:1/

prvé zápasy štvrťfinále Západnej konferencie

NASHVILLE - CHICAGO 3:4 pp (3:0, 0:3, 0:1)
Góly: 7. Wilson, 18. Stalberg (Järnkrok, Cullen), 20. Wilson (Jones, Ellis) - 22. Hjalmarsson (Teräväinen, Toews), 29. Sharp (Kane, HOSSA), 34. Toews (Kane, Keith), 88. Keith (HOSSA, Toews). Brankári: Rinne - Crawford (21. Darling), strely na bránku: 54:42, 17.225 divákov.

VANCOUVER - CALGARY 1:2 (0:0, 1:0, 0:2)
Góly: 33. Horvat (Hansen, Edler) - 48. Jones (Ferland), 60. Russell (Wideman, Bennett). Brankári: Läck - Hiller, strely na bránku: 30:30, 18.870 divákov.

Slováci v akcii:

Marián Hossa (Chicago) 29:33 0 2 2 +1 6 2
Ľubomír Višňovský (NY Islanders) 19:39 0 0 0 +2 1 0
Jaroslav Halák (NY Islanders) 60:00 1/25 96,0

/legenda: minutáž, góly, asistencie, body, (+/-), strely na bránku, trestné minúty, brankári: minutáž, počet inkasovaných gólov/počet striel, percentuálna úspešnosť zásahov/