Basketbal: Inter Bratislava víťazom Slovenského pohára - sumár, text (2)

nedeľa, 8. február 2015 21:05 | Autor: TASR

Komárno 8. februára (TASR) - Basketbalisti BK Inter Incheba Bratislava sa stali víťazmi Slovenského pohára 2014/15. Zverenci trénera Olega Meleščenka zvíťazili v nedeľňajšom finále nad MBK Rieker Com Therm Komárno 87:80 a získali cennú trofej. Lídrom Interu bol s 29 bodmi Martin Rančík.

Slovenský pohár - finále

BK Inter Incheba Bratislava - MBK Rieker Com Therm Komárno 87:80 (49:46)

Zostavy a body: Rančík 29, Sedmák 16, Bílik a Graham po 10, Miloševič 8 (Babič 12, Ward 2, Baldovský a Starosta po 0) - Halada 22, Jankovič a Bilič po 17, Kratochvíl 5, Bannister 4 (Alawoya 9, Jurčina 6, Marchyn 0).

štvrtiny: 23:21, 26:25, 30:12, 8:22

TH: 18/10 - 18/13, fauly: 22:21, trojky: 11:9, pred 750 divákmi rozhodovali Tomašovič, Brziak, Gabara

Prvá štvrtina finálového duelu bola absolútne vyrovnaná, keď ani jedno z mužstiev si nevytvorilo väčší ako trojbodový náskok. Inter sa opieral o presnú ruku svojho lídra Martina Rančíka, Komárnu sa darila jeho tradičná zbraň - trojková streľba. Za stavu 31:30 "žlto-čierni" zaznamenali tri rýchle trojky, keď dvakrát sa presadil Miloševič a jeden ďalekonosný pokus pridal Babič. V 15. minúte tak viedli Bratislavčania 40:32, čo bol dovtedy najväčší rozdiel v skóre. V drese "obuvníkov" potom zabrala dvojica Jankovič s Biličom a po trojke Alawoyu vyrovnalo Komárno minútu pred polčasovou prestávkou na 46:46. Prvý polčas napokon vyhral Inter 49:46.

Vstup do tretej štvrtiny vyšiel lepšie Bratislavčanom, ktorí sa po sérii 12:1 ujali 14-bodového vedenia. Komárno znervóznelo, prestalo hrať kolektívne a iba veľmi ťažko ukrajovalo z náskoku interistov. V 29. minúte po trojke Bílika viedol úradujúci majster o 19 bodov a mal nakročené k zisku pohára. Komárno sa snažilo, bojovalo, ale na kvalitnejšieho súpera v nedeľu jednoducho nemalo. Prispel k tomu aj fakt, že jeho tvorca hry T.J. Bannister mal zdravotné problémy a zápas odohral iba so sebazaprením.

Do konca tretieho dejstva zvýšili Bratislavčania svoje vedenie na 79:58 a o osude stretnutia bolo rozhodnuté. V záverečnej štvrtine sa síce Komárnu päť minút pred záverom podarilo znížiť na rozdiel 10 bodov, ale Inter si už víťazstvo nenechal vziať a po konečnom hvizde mohol oslavovať zisk trofeje.

UPOZORNENIE: Správa je doplnená o štatistiky a komentár