NBA: Lakers a Dallas sa prebojovali do play-off

pondelok, 21. marec 2011 07:30 | Autor: TASR

Obhajca titulu Los Angeles Lakers a Dallas v nedeľu rozšírili zoznam postupujúcich do play-off v Západnej konferencii severoamerickej NBA.

Lakers aj bez potrestaného Andrewa Bynuma zaznamenali proti Portlandu dvanáste víťazstvo z ostatných 13 zápasov a celkovo 50. v ročníku.

V bodovo najchudobnejšom zápase nedele sa lámal chlieb v štvrtej štvrtine, keď hostia nedokázali streliť viac ako 14 bodov (z poľa 5-18) a podľahli 80:84.

Lakers štvrtý raz v rade získali titul šampióna Pacifickej divízie a s ním aj istotu účasti vo vyraďovacej časti. V nej si 11. raz v rade zahrajú aj basketbalisti z Dallasu, hoci momentálne zďaleka nemajú takú fazónu ako Kalifornčania. Mavericks prehrali päť z ostatných ôsmich zápasov, z nich štyri s priamymi konkurentmi v konferencii. Proti Lakers a San Antoniu im chýbala palebná sila spoza trojkového oblúka, ktorú im v súboji s Golden State dodal po návrate do zostavy Peja Stojakovič. Srbský ostreľovač presne namieril v piatich z ôsmich prípadov a 17 bodmi prispel k tradične bohatému kontu náhradníkov Dallasu a k vysokému víťazstvu 101:73.

"Pekne to roztočil. Dobre sa pohyboval, našiel si svoje pozície. Bol agresívny a padalo mu to tam. Radosť sa na neho pozerať," pochválil svojho spoluhráča s 20 bodmi najlepší strelec zápasu Dirk Nowitzki.
New York Knicks dostali v Milwaukee dvanásťminútovú sprchu, akú si klub nepamätá 55 rokov. Z úvodných 12 striel premenili iba jedinú a prvú štvrtinu prehrali 9:32.

Oklahoma doma nečakane zaváhala

Potom sa síce pokúšali dobehnúť zameškané, v záverečnej štvrtine sa priblížili na dostrel dvoch bodov, ale Bucks si už víťazstvo 100:95 nedali vziať. Knicks spadli na siedmu priečku Východnej konferencie za Philadelphiu a v prvom kole play-off sa musia pripraviť na niekoho zo silnej trojice Boston, Chicago, Miami. "Chlapci sú sklamaní a to je dobre. Pokúšame sa to prekonať. Treba len zachovať pokoj, pomenovať naše problémy a pracovať na ich odstránení," priznal tréner hviezdneho tímu Mike D´Antoni. Basketbalisti Oklahomy a Toronta počas zápasu zámorskej NBA. Oklahoma, 21. marec 2011.Foto: SITA/AP

Oklahoma doma nečakane zaváhala s trinástym tímom Východu Torontom, ktoré sa dočkalo víťazstva na cudzej palubovke po 14 zápasoch (od 5. januára). Prehra Thunder 93:95, ktorú neodvrátil ani zúfalý pokus Kevina Duranta so záverečným klaksónom, prišla po šiestich víťazstvách v rade a v marci je iba druhá. Raptors sú prvým tímom Východu, ktorý si v tomto mesiaci dokázal s Thunder poradiť. "Obrana bola v poriadku, ale v závere nám odišla streľba. Musíme na tom zapracovať a ísť ďalej," poznamenal Durant.

Houston si v priamom súboji vzal deviatu priečku Západnej konferencie od Utahu (110:108), ktorý sa prepadol až na jedenáste miesto, pred neho sa dostal aj Phoenix. Suns v Los Angeles proti Clippers pálili v dokonalých dávkach 27 bodov na štvrtinu a zvíťazili 108:99. Sacramento využilo zranenie Kevina Loveho a v Minnesote deklasovalo Timberwolves v poslednej štvrtine (42:20) aj celkovo (127:95). New Jersey bez Derona Williamsa neodolalo tlaku Washingtonu v druhom polčase a podľahlo 92:98, Atlanta si pripísala povinný triumf nad Detroitom 104:96.