Good Angels zdolali Galatasaray a živia nádej na postup

streda, 14. január 2015 21:05 | Autor: TASR

Good Angels zdolali Galatasaray a živia nádej na postup | zdroj: © TASR

Košice 14. januára (TASR) - Basketbalistky Good Angels Košice zvíťazili v Infiniti aréne vo svojom ôsmom vystúpení Európskej ligy nad tureckým šampiónom Galatasaray Istanbul 59:50 a živia teoretickú nádej na postup z A-skupiny.

V prebiehajúcom ročníku EL zaknihovali druhý triumf, keď rovnakého súpera zdolali aj na jeho palubovke (68:67).

V "žlto-modrom" drese sa so 16 bodmi blysla kapitánka Zuzana Žirková, najnovšia americká posila Ta'Shauna Rodgersová, ktorá premenila štyri trojky (12 bodov) a ďalšia Američanka Crystal Langhorneová k pätnástim bodom pridala i 13 doskokov.

Zverenky trénera Maroša Kováčika sa najbližšie predstavia 21. januára na palubovke francúzskeho majstra Lattes Montpellier (20.00).

A-skupina EL 2014/2015:

Good Angels Košice - Galatasaray Istanbul 59:50 (33:19)

Zostava a body GA: Žirková 16, Langhorneová 15, Bärová 5, Bálintová 4, Krivačevičová 0 (Rodgersová 12, Oblaková 5, Hruščáková 2, Kiššová 0) - najviac bodov Galatasaray: Yilmazová a Martinezová po 10, Lyttleová 9. Rozhodovali: Vladimir Cekov (Bulh.), Nikola Perlič (Chorv.), Gjorgi Piperkov (Maced.), TH: 12/11 - 13/9, trojky: 8:5, fauly: 16:19, 2200 divákov.

Obe družstvá vstúpili do stretnutia s pozornou defenzívou a o prvé dva body sa postarala po premenených šestkách domáca kapitánka Žirková - 2:0. Langhorneová v 3. minúte zvýšila na 6:2, ale hostky okamžite odpovedali, keď Boneová zrovnala o minútu neskôr na 6:6. "Anjelky" zvýšili dôraz v obrane, začali zdvojovať spomínanú Boneovú a dokonca prvej desaťminútovky už súperkám dovolili zaznamenať iba dva body po tom, ako Martinezová korigovala na 8:10. "Žlto-modré" zaznamenali v ďalšom priebehu desaťbodovú šnúru a na jej konci bola v 10. minúte Oblaková - 20:8. V priebehu 13. a 14. minúty triafali presne spoza trojkového oblúka Žirková a dvakrát nová americká posila Rodgersová, ktorá upravila už na 29:12. Hráčky Galatasaraya korigovali vďaka Lyttleovej v 18. minúte na 29:17, no posledné slovo mala z trestných hodov Žirková, ktorá stanovila polčasový rezultát na 33:19.

Na začiatku druhého dejstva znížila hosťujúca Yilmazová po dvoch bodoch a následnej šestke na 22:33 a v 24. minúte i na 24:33. O minútu neskôr Žirková síce odpovedala trojkou, no na opačnej strane ju dokázala napodobniť aj Günayová 36:27. Hráčky Good Angels znervózneli, nedarila sa im streľba zo stopercentných príležitostí a súper po ďalších piatich bodoch Yilmazovej (3) a Lyttleovej (2) upravili na 36:32. Po tridsiatich minútach svietil na ukazovateli stav skóre 38:34 po tom, ako domáce hráčky prehrali tretiu desaťminútovku 5:15. Yilmazová v 31. minúte upravila i na 38:36, ale americká posila Good Angels Rodgersová s prezývkou Sugar pridala svoje ďalšie dve trojky v stretnutí a v 32. minúte bolo 44:36. O tri minúty neskôr Žirková zvýšila na rozdiel desiatich bodov 48:38 a "anjelky" dokráčali za druhým víťazstvom v EL - 59:50.

Maroš Kováčik, tréner Good Angels: "Atmosféra sa nedala opísať a fanúšika bolo cítiť v každej sekunde zápasu. Podali sme diametrálne odlišný výkon ako v predchádzajúcich stretnutiach, spravili minimálne množstvo individuálnych chýb a myslím si, že nám vyšla i taktika bránenia vyšších hráčok. Klobúk dole pred dievčatami."

Zuzana Žirková, kapitánka Good Angels: "Myslím si, že dnes sme si zaslúžili zvíťaziť a od začiatku sme šliapali i hrali tímovo. Prišli i slabé chvíľky, ale konečný výsledok vyšiel pre nás."

Ta'Shauna Rodgersová, najnovšia posila Good Angels: "S výsledkom som spokojná i keď sme mali v tretej štvrtine menší výpadok. Sú tu vynikajúci fanúšikovia, no potrebujem minimálne aspoň týždeň na osvojenie si signálov."