NHL: Gáborík strelil druhý gól v sezóne, v nájazdoch však uspel Anaheim (3)

štvrtok, 13. november 2014 09:05 | Autor: TASR

NHL: Gáborík strelil druhý gól v sezóne, v nájazdoch však uspel Anaheim (3) | zdroj: © TASR

New York 13. novembra (TASR) - Ani gól slovenského útočníka Mariána Gáboríka nestačil hokejistom LA Kings k víťazstvu nad Anaheimom v zápase zámorskej NHL. V noci na štvrtok podľahli "králi" na súperovom ľade 5:6 pp a sn, keď o víťazný presný zásah sa postaral Ryan Kesler.

Gáborík sa zapísal do streleckej listiny v 48. minúte duelu a navyše v samostatných nájazdoch ako jediný v drese "kráľov" premenil svoj pokus. Na ľade strávil celkovo 19:05 minút a pripísal si aj jednu plusku.

Hokejisti Toronta triumfovali v domácom zápase nad Bostonom vysoko 6:1. Základ úspechu položili v druhej tretine, keď strelili štyri góly a dostali sa do pohodlného vedenia 5:1. "Medvedi", ktorým chýba zranený slovenský kapitán Zdeno Chára, tak prerušili päťzápasovú víťaznú sériu. Za domáci tím nastúpil útočník Richard Pánik a počas viac ako 12-minútového pobytu na ľade zaznamenal jednu strelu.

Sumáre NHL:

TORONTO - BOSTON 6:1 (1:0, 4:1, 1:0)

Góly: 7. Kessel (Phaneuf, Franson), 21. Kessel (Bozak, van Riemsdyk), 22. Rielly (Holland), 24. Bozak (van Riemsdyk, Franson), 30. van Riemsdyk (Bozak, Gardiner), 48. Holland (Komarov, Santorelli) - 35. Seidenberg (Lucic, Bergeron). Brankári: Bernier - Rask (24. Svedberg), strely na bránku: 33:26, 19.264 divákov

ANAHEIM - LOS ANGELES 6:5 pp a sn (0:2, 2:1, 3:2 - 0:0, 1:0)

Góly: 28. Fowler (Cogliano, Rakell), 32. Silfveberg (Kesler, Lindholm), 43. Kesler (Silfveberg, Beleskey), 55. Kesler (Vatanen, Lindholm), 59. Getzlaf (Smith-Pelly, Vatanen), rozh. sam. nájazd Kesler - 10. Kopitar, 20. Doughty (Muzzin, Carter), 30. Lewis (Clifford, McNabb), 48. GÁBORÍK (Doughty, Muzzin), 52. Williams (Martinez, Kopitar). Brankári: Andersen (30. LaBarbera) - Quick, strely na bránku: 49:26, 17.245 divákov

Slováci v akcii:

Richard Pánik (Toronto) 12:07 0 0 0 0 1 0

Marián Gáborík (Los Angeles) 19:05 1 0 1 +1 3 0

/legenda: minutáž, góly, asistencie, body, (+/-), strely na bránku, trestné minúty/

UPOZORNENIE: Správa je rozšírená o sumáre a Slovákov v akcii.