NHL: Hossa prispel asistenciou k výhre Chicaga, Tatar nedal nájazd - sumáre (2)

pondelok, 10. november 2014 09:05 | Autor: TASR

NHL: Hossa prispel asistenciou k výhre Chicaga, Tatar nedal nájazd - sumáre (2) | zdroj: © TASR

New York 10. novembra (TASR) - Hokejisti Chicaga Blackhawks zvíťazili v zápase zámorskej NHL v noci na pondelok nad San Jose 5:2 a zastavili sériu troch domácich prehier za sebou. Jednou asistenciou sa na výhre podieľal slovenský útočník Marián Hossa, ktorý v stretnutí strávil na ľade takmer 20 minút.

Chicago rozhodlo zápas v prvej tretine troma gólmi v rozpätí 2:34 minúty, keď sa v krátkom čase presadili obrancovia Trevor van Riemsdyk, Brent Seabrook a Niklas Hjalmarsson. Pre Hossu to bola už piata asistencia v ročníku.

Toronto dokázalo v kanadskom derby na ľade Ottawy triumfovať 5:3, slovenský útočník Maple Leafs Richard Pánik si do štatistík zapísal plusový bod a vyše 13 minút na ľade. Detroit doma padol s Tampou Bay 3:4 až po samostatných nájazdoch. Tomáš Tatar, ktorý sa bodovo nepresadil, bol jedným z domáceho tria neúspešných aktérov nájazdového rozstrelu. Tatarov krajan Tomáš Jurčo bol opäť na tribúne. Edmonton dokázal zvíťaziť v Madison Square Garden nad New Yorkom Rangers 3:1, v drese Oilers ale nenastúpil slovenský obranca Martin Marinčin, ktorý sledoval duel z tribúny.

sumáre NHL:

OTTAWA - TORONTO 3:5 (2:1, 1:3, 0:1)

Góly: 3. Hoffman, 19. Turris (Cowen, Ryan), 25. Stone (Legwand, Karlsson) - 17. Holland (Polák, Komarov), 23. J. van Riemsdyk (Franson), 27. Leivo (Smith), 31. Santorelli (Holland), 47. Clarkson (Rielly, Robidas). Brankári: Lehner - Reimer, strely na bránku: 41:30, 19.229 divákov.

DETROIT - TAMPA BAY 3:4 pp a sn (1:1, 1:2, 1:0 - 0:0, 0:1)

Góly: 7. Franzén (Kronwall, Nyquist), 32. Helm (Franzén, Kronwall), 49. Nyquist (Ericsson) - 13. Stamkos (Filppula, Callahan), 23. Stamkos (Callahan), 27. Johnson (Palát), rozhodujúci sam. nájazd Callahan. Brankári: Howard - Bishop, strely na bránku: 20:30, 20.027 divákov.

ANAHEIM - VANCOUVER 1:2 pp a sn (0:0, 1:1, 0:0 - 0:0, 0:1)

Góly: 23. Vatanen (Kesler) - 32. Burrows (Hamhuis, Bonino), rozhodujúci sam. nájazd Bonino. Brankári: Anderson - Läck, strely na bránku: 29:35, 16.749 divákov.

CHICAGO - SAN JOSE 5:2 (3:1, 0:1, 2:0)

Góly: 12. T. van Riemsdyk (Toews), 15. Seabrook (Richards, Regin), 15. Hjalmarsson (HOSSA, Krüger), 56. Bickell (Oduya, Saad), 59. Toews (Kane, Keith) - 16. Pavelski (Braun, Thornton), 25. Pavelski (Thornton, Marleau). Brankári: Crawford - Niemi, strely na bránku: 37:34, 21.489 divákov.

NY RANGERS - EDMONTON 1:3 (1:1, 0:1, 0:1)

Góly: 13. Hagelin (Hayes, Stempniak) - 4. Nugent-Hopkins (Pouliot, Eberle), 29. Pouliot (Nugent-Hopkins), 59. Purcell (Hendricks). Brankári: Lundqvist - Fasth, strely na bránku: 21:33, 18.006 divákov.

Slováci v akcii:

Marián Hossa (Chicago) 19:32 0 1 1 +1 4 0

Richard Pánik (Toronto) 13:23 0 0 0 +1 1 0

Tomáš Tatar (Detroit) 15:27 0 0 0 0 0 0

/legenda: minutáž, góly, asistencie, body, (+/-), strely na bránku, trestné minúty, brankári: minutáž, počet inkasovaných gólov/počet striel, percentuálna úspešnosť zásahov/

UPOZORNENIE: Správa je rozšírená o sumáre a Slovákov v akcii.