NHL: Marinčinov bod Oilers nestačil, Carolina so Sekerom s prvou výhrou (2)

nedeľa, 2. november 2014 09:05 | Autor: TASR

New York 2. novembra (TASR) - Hokejisti New York Islanders prehrali v zápase zámorskej NHL v noci na nedeľu v San Jose 1:3. V bránke hostí sa predstavil Slovák Jaroslav Halák, ktorý kryl 28 z 31 striel domácich. Jeho spoluhráč a obranca Ľubomír Višňovský odohral vyše 22 minút a zaknihoval jeden mínusový bod.

Jediným Slovákom, ktorý sa v 12-zápasovom programe zapísal do štatistík kanadského bodovania bol obranca Edmontonu Martin Marinčin, jeho asistencia ale Oilers k zisku bodom v domácom súboji s Vancouverom nepomohla. Canucks zvíťazili 3:2, pre Marinčina to bol prvý bod v ročníku.

Carolina s obrancom Andrejom Sekerom vyhrala prvýkrát v sezóne, keď doma zdolala Arizonu 3:0, slovenský zadák odohral vyše 22 minút a zaznamenal jeden plusový bod. Z výhry sa tešila aj Florida s útočníkom Tomášom Kopeckým, ktorá doma zdolala Philadelphiu 2:1.

Chicago prehralo v Toronte 2:3, hosťujúci Marián Hossa skončil zápas s jedným mínusovým bodom a troma strelami pri odohratom čase 16:50 minúty. Jeho krajan Richard Pánik z Toronta odohral len čosi vyše štyroch minút. Columbus s Markom Daňom podľahol na ľade New Jersey 2:3, mladý slovenský útočník odohral vyše 8 minút a trikrát vystrelil na bránu súpera. Blue Jackets prehrali piaty duel za sebou.

sumáre:

BOSTON - OTTAWA 4:2 (1:1, 2:0, 1:1)

Góly: 19. Marchand (Bergeron), 32. Fraser (Eriksson, Söderberg), 33. Fraser (Söderberg, Trotman), 43. Seidenberg – 20. Stone, 56. Zibanejad (Chiasson). Brankári: Rask - Lehner, strely na bránku: 30:29, 17.565 divákov.

TORONTO - CHICAGO 3:2 (1:1, 1:1, 1:0)

Góly: 15. Kadri (Winnik, Kessel), 26. van Riemsdyk, 43. Holland (Komarov) – 17. Richards (Seabrook, Saad), 25. Seabrook (Kane). Brankári: Reimer - Crawford, strely na bránku: 27:47, 19.138 divákov.

TAMPA BAY – WASHINGTON 4:3 (1:1, 2:2, 1:0)

Góly: 7. Callahan (Boyle), 30. Palát (Kučerov, Johnson), 33. Kučerov (Brewer, Johnson), 43. Garrison (Stamkos) – 13. Johansson (Ovečkin, Kuznecov), 23. Fehr (Chimera, Carlson), 40. Brouwer (Johansson, Bäckström). Brankári: Bishop - Holtby, strely na bránku: 28:38, 19.119 divákov.

FLORIDA - PHILADELPHIA 2:1 (1:0, 0:0, 1:1)

Góly: 10. Mitchell (Jokinen, Boyes), 56. Ekblad (Campbell, Hayes) – 60. Lecavalier (Voráček, Simmonds). Brankári: Luongo - Mason, strely na bránku: 30:37, 9774 divákov.

NEW JERSEY - COLUMBUS 3:2 (0:1, 1:1, 2:0)

Góly: 25. Židlický (Ryder, Severson), 49. Henrique (Jágr, Židlický), 51. Larsson (Salvador, Eliáš) – 2. Skille (Gibbons, Foligno), 33. Foligno (Johnson, Gibbons). Brankári: Schneider - Forsberg, strely na bránku: 29:34, 13.542 divákov.

NY RANGERS – WINNIPEG 0:1 pp a sn (0:0, 0:0, 0:0 - 0:0, 0:1)

Rozh. náj. Kane. Brankári: Lundqvist - Pavelec, strely na bránku: 38:25, 18.006 divákov.

PITTSBURGH - BUFFALO 5:0 (1:0, 2:0, 2:0)

Góly: 5. Kunitz (Hörnqvist, Crosby), 32. Comeau (Malkin, Dupuis), 37. Hörnqvist (Kunitz, Malkin), 43. Kunitz (Letang, Crosby), 54. Malkin (Crosby, Ehrhoff). Brankári: Fleury - Enroth, strely na bránku: 34:18, 18.652 divákov.

CAROLINA - ARIZONA 3:0 (2:0, 1:0, 0:0)

Góly: 4. Lindholm (Bellemore, Gerbe), 18. Lindholm (Nash, Faulk), 36. Tlustý (E. Staal, Faulk). Brankári: Ward - Smith, strely na bránku: 35:25, 10.870 divákov.

ST. LOUIS - COLORADO 3:2 pp a sn (1:0, 0:0, 1:2 - 0:0, 1:0)

Góly: 17. Tarasenko (Steen, Jackman), 41. Tarasenko (Pietrangelo), rozh. náj. Lindström – 43. O'Reilly (MacKinnon, Johnson), 46. MacKinnon (Johnson, O'Reilly). Brankári: Elliott - Varlamov, strely na bránku: 29:29, 17.498 divákov.

MINNESOTA – DALLAS 4:1 (0:0, 3:1, 1:0)

Góly: 25. Granlund, 34. Dumba (Pominville, Parise), 40. Vanek (Parise, Koivu), 46. Niederreiter (Suter, Coyle) – 34. Fiddler (Oleksiak). Brankári: Kuemper - Lehtonen, strely na bránku: 30:20, 19.088 divákov.

EDMONTON – VANCOUVER 2:3 (1:1, 1:1, 0:1)

Góly: 13. Eberle (Hall, MARINČIN), 38. Perron (Draisaitl, Ference) – 20. Sbisa (Higgins, Bonino), 37. Vey (Dorsett, Sestito), 45. Dorsett. Brankári: Scrivens - Miller, strely na bránku: 27:30, 16.839 divákov.

SAN JOSE - NY ISLANDERS 3:1 (1:1, 0:0, 2:0)

Góly: 11. Hertl (Wingels, Nieto), 52. Couture (Braun, Vlasic), 56. Sheppard (Burish, Desjardins) – 9. Okposo (Leddy, Boychuk). Brankári: Niemi - HALÁK, strely na bránku: 31:20, 17.562 divákov.

Jaroslav Halák (Islanders) 58:27 3/31 90,3

/legenda: minutáž, góly, asistencie, body, (+/-), strely na bránku, trestné minúty, brankári: minutáž, počet inkasovaných gólov/počet striel, percentuálna úspešnosť zásahov/

UPOZORNENIE: Správa je rozšírená o sumáre a štatistiky Slovákov