Ronaldo prekonal Santillanu, je 3. najlepším strelcom v histórii Realu

sobota, 27. september 2014 21:05 | Autor: TASR

Ronaldo prekonal Santillanu, je 3. najlepším strelcom v histórii Realu | zdroj: © TASR

Madrid 27. septembra (TASR) – V sobotňajšom zápase 6. kola španielskej futbalovej Primery Division zvíťazil Real Madrid na ihrisku Villarrealu 2:0.

Skóre otvoril v 32. minúte pohotovou strelou chorvátsky stredopoliar Luka Modrič. O osem minút neskôr stanovil konečný výsledok vyrovnaného stretnutia, v ktorom domáci ťahali za kratší koniec v efektivite, po rýchlej kontre portugalský reprezentant Cristiano Ronaldo. Ten skóroval už v šiestom súťažnom zápase v rade. Real naplno bodoval v domácej lige tretíkrát za sebou a vyšvihol sa na priebežné 4. miesto tabuľky.

Ronaldo sa tak stal s 187 presnými zásahmi už tretím najlepším ligovým strelcom v klubových dejinách, keď prekonal Carlosa Santillanu. V historickej tabuľke sú pred ním už iba dve legendy - Raúl (228 gólov) a Di Stéfano (216).