Rebríček sily tímov Ligy Majstrov (3.): Na čele Olympique Lyon

nedeľa, 21. február 2010 17:38 | Autor: Juraj Lukáš

Rebríček sily tímov Ligy Majstrov (3.): Na čele Olympique Lyon | zdroj: internet

Po zimnej prestávke sa nám opäť rozbehli naplno aj zápasy v najprestížnejšej klubovej súťaži na starom kontinente – Lige majstrov.

ŠPORT7 po prvý raz prináša rebríček tímov, podľa ich aktuálnej výkonnosti – Power rankings Champions league. Ale ani toto zhodnotenie nebude úplne kompletné, keďže 1/8finále je rozdelené do dvoch týždňov. V tom týždni prvom na seba narazili dvojice Lyon-Real Madrid 1:0, AC Miláno-Manchester Utd. 2:3, Porto-Arsenal 2:1, Bayern-Fiorentina 2:1.

8. Real Madrid

Na ôsmom, teda poslednom mieste sa nachádza hviezdami nabitý Real, ktorý vybuchol na plnej čiare. Načo mu sú parádičky v podaní Ronalda, načo mu sú hráči ako Kaká, Diarra, Marcelo, keď si z tlaku nedokážu vytvoriť čistú gólovú šancu a ich pokusy končia na dobre zorganizovanej obrane súpera? Nestačí mať káder nabitý hviezdami a myslieť si, že súper sa porazí sám. Nabudúce trocha viac rešpektu a menej gélu na vlasy. Držanie lopty bolo 60:40 v Real, ale neschopnosť skórovať pripravila pre Real nezávidenia hodnú pozíciu pred odvetou.

7. Arsenal Londýn

Wengerovi mladíci zohrali s FC Porto vyrovnanú partiu. Osudnou sa im stala malá domov, v podaní veterána Sola Campbella a následná neuveriteľná hrúbka rozhodcu, ktorý jednoznačne poškodil hosťujúci tím. V prípadoch, ako je tento, by nebol určite na škodu video rozhodca, ktorý by prípadný arbitrov kiks, uviedol do správnych koľají.Verím, že odveta bude o inom a že o postupe nerozhodnú rozhodcovia, ale hráči.

6. AC Miláno

V drese rossoneri nastúpil David Beckham po prvý krát proti svojmu bývalému klubu. Takmer o ničom inom sa pred zápasom nehovorilo. Favoritom boli Angličania, ale zápas sa od úvodných minút lepšie vyvíjal pre domácich. Skóre už v tretej minúte otvoril Ronaldinho, do šatní sa však išlo za nerozhodného stavu. Po prestávke akoby starým pánom z Milána došiel dych a keď im Wayne Rooney zasadil dva údery v priebehu desiatich minút, zápas sa prakticky už iba dohrával. Malú iskierku nádeje vykresal 5.minút pred koncom ďalší z veteránov v drese červeno-čiernych - Clarence Seedorf.

5. Bayern Mníchov

Bavori neboli v stredu lepším tímom, napriek tomu dokázali vyhrať. Futbal je niekedy o hlúpych individuálnych chybách – hráčov na jednej strane a rozhodcov na strane druhej. Keď celý svet ohŕňal nos nad kvalitou afrických rozhodcov, počas nedávno skončeného Afrického pohára národov, teraz musí každý nestranný športový fanúšik uznať, že aj v Európe to nie je práve ružové. Na chyby doplatil opäť menší klub – najskôr nie veľmi fér vylúčením Gobbiho a minútu pred koncom riadneho hracieho času, aj gólom, po takmer štvor metrovom offside. Po tomto ma už nikto nikdy nepresvedčí, že video rozhodca je vo futbale zbytočnosť.

4. ACF Fiorentina

Fiorentina hrala dobre. Doplatila na červenú kartu a následné dohrávanie o desiatich hráčoch, čo je vždy veľmi náročné a zvlášť proti tímu, akým Bayern bezpochyby je. Remíza by zápasu svedčala, ani jeden z tímov by sa nemohol sťažovať. Offside z ktoré padol druhý gól, demonštruje video nižšie a myslím, že žiaden ďalší komentár nie je potrebný.

3. Manchester Utd.

Červení diabli išli do zápasu ako favorit. Nič na ich cieli nezmenil ani rýchly gól AC. Sir Ferguson má v tíme niekoľko hráčov, ktorí zaberú vždy, keď sa to od nich očakáva. Vyrovnanie z kopačky Scholesa a následné dva presné zásahy Rooneyho rozhodli o vývoji zápasu. Wayne Rooney, ktorý bol do 66.minúty takmer neviditeľným, sa tak stal jednoznačne mužom zápasu. Práve príležitosti robia ale veľkých hráčov a Wayne tú svoju chytil pevne za pačesy. Dvoma gólmi v rozpätí 10minút rozhodol o výsledku a vytvoril pre Man Utd dobrú východiskovú pozíciu pred odvetou.

2. FC Porto

Ak by zápas skončil remízou, bolo by to spravodlivejšie. Hlúpa chyba rozhodcu, nič ale nemení na fakte, že Porto hralo pekný futbal a odveta bude určite zaujímavá. Verím, že Arsenal vráti Portu požičané a my doma pri TV obrazovkách budeme svedkami zaujímavého a na šance bohatého zápasu.

1. Olympique Lyon

Oduševnený výkon pred domácim publikom, rozhodol o víťazstve nad favoritom z extra zvučným menom. Prepracovaná defenzíva a osobné bránenie najväčších hviezd súpera, prinieslo ovocie v podobe najtesnejšieho víťazstva, v ktoré verili iba skalní prívrženci tohto francúzskeho tímu. Ak aj v odvete zopakujú výkon z prvého zápasu a biely balet nezlepší svoju hru, sen Realu o veľkom finále pred domácim publikom sa razom rozplynie.

Všetko toto sú len dohady. Šport je v mnohých prípadoch nevyspytateľný a o postupujúcich rozhodnú aktéri priamo na ihrisku a ich predvedený výkon.