NBA: Miami bez Wada zbabralo druhý polčas v Dallase + Video TOP10 akcií

nedeľa, 21. február 2010 11:25 | Autor: TASR

NBA: Miami bez Wada zbabralo druhý polčas v Dallase + Video TOP10 akcií | zdroj: SITA

Basketbalistom Miami Heat v sobotu druhýkrát v rade chýbal na ihrisku najužitočnejší hráč Zápasu hviezd zámorskej NBA Dwyane Wade a na rozdiel od prvého duelu bez neho Floriďania v sobotu zakopli v Dallase.

Hoci výsledok z ich strany v pomere 91:97 nevyzerá nijak hrozivo, 12 bodov v tretej časti hry už napovedá o citeľnej absencii Wada v ofenzíve, ktorý bol aj MVP vzájomnej finálovej série v roku 2006. "Je to pre nás lekcia. Aj bez Dwyana sa musíme prezentovať rovnakou hrou, základná formula musí zostať nezmenená. Kolektívne si musíme pomáhať. Keď sa ale prestane lopta hýbať, veľmi rýchlo zapadneme v stojatej vode,“ snažil sa vypichnúť hlavné dôvody prehry kouč Heat Erik Spoelstra. Bez Wada na ihrisku tak mohol naplno v drese súpera vyniknúť Jason Kidd, ktorý zaznamenal 14 zo svojich 21 bodov v štvrtej časti hry. Tridsaťšesťročný veterán má v úmysle v poslednej tretine súťaže potiahnuť mužstvo k stabilnejším výkonom v ceste za čo najväčším konečným úspechom. "Mali sme po All-Stars prestávke pred sebou ešte 30 zápasov. Ako mužstvo plné veteránov všetci veľmi dobre vieme, o čo tu ide. Zábava sa skončila, teraz už ide do tuhého,“ nechal sa počuť druhý najlepší asistent histórie NBA.

Účastník zápasu hviezd chýbal aj Torontu v domácom súboji proti Washingtonu, Raptors sa však s absenciou Chrisa Bosha vyrovnali o stupeň lepšie ako Heat bez Wada. Namiesto Bosha totiž mužstvo potiahol v sobotu Jarret Jack, ktorý si pripísal do štatistík 23 bodov a osem asistencií. Jediné kanadské mužstvo v súťaži aj vďaka nemu zvíťazilo 109:104. "Uvedomujeme si, ako zúfalo potrebujeme vyhrávať. Hlavne so sezónou blížiacou sa k záveru musíme víťaziť najmä v domácich zápasoch, ktoré sú pre nás kľúčové. Budú sa podstatnou mierou podieľať na našom postavení v tabuľke a preto v nich nemôžeme strácať body,“ povedal po stretnutí Jack. Raptors triumfovali z ostatných 10 domácich zápasov v deviatich a v tabuľke Východnej konferencie sú piati.

Bucks sa v pomaly ale isto sa zostrujúcom boji o postupové miesta stretli v sobotu so Charlotte, ktorého náskok na ôsmom mieste na Východe znížili víťazstvom 93:88 na rozdiel jediného zápasu. Obdobie po All-Stars víkende je už tradične časovo spojené aj s konečným termínom na výmeny a následným zohrávaním sa niektorých hráčov so svojimi novými kolegami na palubovke. Milwaukee pomôže v závere sezóny John Salmons, ktorý sa po príchode z Chicaga uchytil naozaj sľubne. Bobcats strelil 19 bodov a pripísal si aj kľúčový zisk lopty. Salmons tak bude zjavne veľmi vitálnou posilou do kádra, deň predtým totiž premenil víťaznú trojku, v sobotu svojmu novému tímu pomohol aj siedmimi asistenciami a piatimi doskokmi.

Podobne výborne sa uviedol vo svojom novom klube aj Tracy McGrady. Pri svojom debute v drese NewYorku v súboji s Oklahoma City strelil 26 bodov, no na druhej strane ihriska úradoval fantastický KevinDurant. Ten opäť predviedol svoju výnimočne presnú streľbu a s 36 bodmi sa stal strelcom večera v NBA. Oklahoma City napokon zvíťazila po predĺžení 121:118.

Indiana dokázala vyhrať v Houstone 125:115. Pacers úradovali v druhom polčase a zaslúžene prerušili svoju štvorzápasovú sériu prehier. Debakel sa zrodil v Chicagu, kde domáci Bulls zničili súpera z Philadelphie v pomere 122:90. Kľúčový bol výkon nováčika Taja Gibsona, ktorý si vyrovnal osobné maximum na úrovni 20 bodov. Úspešný debut má za sebou aj tréner Kim Hughes, ktorý priviedol Clippers k víťazstvu 99:89 v kalifornskom derby so Sacramentom.

Výsledky - sobota:
Toronto - Washington 109:104
Najviac bodov: Jack 23, A. Wright 19, Bargnani 18 - Blatche 24, Josh Howard 17, Foye 14, štvrtiny: 34:32, 30:25, 21:31, 24:16, 19 149 divákov

New York - Oklahoma City 118:121 po predĺžení
Najviac bodov: D. Lee 30 (10 doskokov), McGrady 26, House 24 - Durant 36, Westbrook 31 (10 asistencií), J. Green 16 (11 doskokov), štvrtiny: 31:25, 26:27, 23:30, 25:23 - 13:16, 19 763 divákov

Chicago - Philadelphia 122:90
Najviac bodov: T. Gibson 20 (13 doskokov), D. Rose a Hinrich po 17 - Iguodala 23, T. Young 17, Iverson 13, štvrtiny: 25:23, 33:16, 30:30, 34:21, 22 147 divákov

Milwaukee - Charlotte 93:88
Najviac bodov: Jennings a Salmons po 19, Bogut 18 (13 doskokov) - S. Jackson 35, Tyrus Thomas 12 (11 doskokov), G. Wallace a Diaw po 11, štvrtiny: 24:16, 30:23, 19:23, 20:26, 17 174 divákov

Dallas - Miami 97:91
Najviac bodov: Nowitzki 28, Kidd 21 (11 asistencií), C. Butler 20 - D. Cook 22, J. O`Neal 18 (13 doskokov), Beasley 12, štvrtiny: 21:27, 23:25, 27:12, 26:27, 20 328 divákov

Houston - Indiana 115:125
Najviac bodov: Brooks 26, Scola 25 (11 doskokov), Ariza 16 - Granger 36, Ford 23, Murphy 18 (12 doskokov), štvrtiny: 30:27, 35:27, 25:36, 25:35, 16 550 divákov

Los Angeles Clippers - Sacramento 99:89
Najviac bodov: E. Gordon 30, Kaman 22 (16 doskokov), R. Butler 14 - T. Evans 21, Casspi 15, C. Landry 10, štvrtiny: 21:22, 39:23, 17:23, 22:21, 17 903 divákov