7 najkrajších zákrokov doterajšieho priebehu MS

štvrtok, 3. júl 2014 10:22 | Autor: Dávid Lech

Korením tohtoročného šampionátu v Brazílii sú aj perfektné výkony brankárov, ktorí sa v bráne doslova prekonávajú. Prinášame výber siedmich najkrajších zákrokov doterajšieho priebehu MS 2014.

Gianluigi Buffon

24. júna sa v skupine D stretli na ihrisku reprezentanti Talianska a Uruguaja. Z trojbodového zisku sa napokon tešili hráči z Južnej Ameriky, ktorí zvíťazili 1:0. Gólový rozdiel mohol byť oveľa vyšší nebyť muža zápasu Gianluigiho Buffona, ktorý sa v zápase prezentoval parádnym výkonom. V 66. minúte vytiahol z rukáva parádny zákrok, keď tigrím skokom do strany zneškodnil obrovskú šancu Luisa Suareza. Len jeho zásluhou sa po tejto akcii pokračovalo za bezgólového stavu až do 81. minúty, v ktorej rozvlnil sieť Diego Godín.