10 najkrajších gólov Mariána Hossu v sezóne 2013/2014

piatok, 20. jún 2014 10:39 | Autor: Dávid Lech

Jednému z najkomplexnejších hráčov sveta, Slovákovi Mariánovi Hossovi, sa so Chicagom Blackhawks nepodarilo obhájiť Stanley Cup, no napriek tomu má za sebou veľmi dobrú sezónu. V základnej časti odohral 72 duelov so ziskom 60 bodov. V play-off pridal ďalších 14 bodových zápisov v 19 stretnutiach. V tejto sezóne zaťažil konto brankárov celkovo 32-krát. Prinášame výber desiatich najkrajších presných zásahov tohto trenčianskeho odchovanca v uplynulej sezóne.

vs. Calgary Flames

Svojou fantastickou muškou sa prezentoval slovenský krídelník 3. novembra, keď v 56. minúte parádnou strelou z prvej z vrcholu pravého kruhu vyrovnal nepriaznivý stav v domácom súboji proti Calgary Flames a zaznamenal tak svoj šiesty presný zásah sezóny. Jeho gól ale napokon „jastrabom“ nestačil na víťazstvo, „plamene“ zvíťazili 3:2 po predĺžení, keď o osude zápasu rozhodol v druhej minúte predĺženia zadák Kris Russell.