NHL-finále: Kings -Rangers 5:4 2pp, Gáboríkov 13. gól, kontroverzie rozhodcov

nedeľa, 8. jún 2014 06:05 | Autor: TASR

Los Angeles 8. júna (TASR) - Hokejisti LA Kings vyhrali aj v druhom zápase finálovej série play off NHL nad NY Rangers, tentoraz 5:4 a opäť po predĺžení. Rozhodujúci gól dal v druhej nadstavbe a v celkovo 91. minúte kapitán Dustin Brown.

Slovenský hokejista Marián Gáborík bol síce v prvých dvoch tretinách v úzadí, ale v tretej vyrovnal na 4:4 svojím 13. gólom vo vyraďovacích súbojoch, čím si upevnil vedenie v tabuľke strelcov. Zápas výrazne ovplyvnil na pomery NHL nevídaný seriál kontroverzných verdiktov rozhodcov, najmä v tretej tretine.

Záverečné boje o Stanleyho pohár sa presúvajú do New Yorku, tretí zápas je na programe v utorok o 2.00 SELČ.

Los Angeles Kings - New York Rangers 5:4 po dvojnásobnom predĺžení (0:2, 2:2, 2:0 - 0:0, 1:0)