5 najjasnejších pohárových finále v histórii futbalu

utorok, 27. máj 2014 10:06 | Autor: Richard Weinfortner

Finále pohárových súťaží nie je vždy dramatickým súbojom o trofej. Medzi poslednými 2 kandidátmi na víťazstvo zvykne proti favoritovi stáť skutočný trpaslík. Ani účasť dvoch prvoligistov však ešte nemusí nič znamenať.

Slovan Bratislava – Spartak Trnava 6:0 (2010)

Veľmi jednostranné finále majú v čerstvej pamäti aj slovenskí fanúšikovia. Záver sezóny 2009/10 v Slovenskom pohári patril dvom odvekým rivalom. Slovan svoju cestu turnajom začal víťazstvom 7:0 nad Vrbovým a zrejme ani nesníval o tom, že tento výsledok bude atakovať aj v poslednom zápase. Obzvlášť po semifinálovom dvojzápase, v ktorom vyhral nad Banskou Bystricou dvakrát 1:0. Finále v Michalovciach belasí jednoznačne ovládli. Už v 11.minúte skončila lopta v trnavskej bráne po centri z priameho kopu a hlavičke Salátu. Tento moment Spartak odrovnal a súper sa do príležitostí dostával veľmi ľahko. Do prestávky sa trafil Božič z priameho kopu a po protiútoku Sylvestr. Niekoľkými zákrokmi sa predviedol aj brankár Slovana Putnocký. Tieto zásahy boli vodou na mlyn pre bratislavský tím a po zmene strán sa opäť triafal len on. Hody v druhom polčase rozbehol Breznaník, pridal sa Guédé a výsledok na „tenisového kanárika“ uzatvoril v 87.minúte Dobrotka. Pre ŠK Slovan to bol štvrtý Slovenský pohár z piatich finálových účastí a vylepšil dovtedy najvyššie víťazstvo Zlatých Moraviec z roku 2007, kedy zdolali Senec 4:0. Spartak tak zavŕšil svoju naozaj nepodarenú sezónu, keď v lige skončili taktiež veľmi nízko.