Futbal: Southamtpon vyhral nad Evertonom 2:0 vlastnými gólmi "karameliek" (2)

sobota, 26. apríl 2014 19:05 | Autor: TASR

Londýn 26. apríla (TASR) - V úvodnom zápase 36. kola anglickej futbalovej Premier League zvíťazil Southampton nad Evertonom 2:0. "Karamelky" si prehrou, ktorú dvoma vlastnými gólmi "zariadili" Antolin Alcaraz a Seamus Coleman, skomplikovali boj o účasť v budúcosezónnej edícii Ligy majstrov. Už v 1. minúte center domáceho Lamberta z ľavej strany poslal Alcaraz hlavou za chrbát brankára Tima Howarda. Po polhodine hry poslal loptu na hranicu päťky z ľavej strany Clyne a Coleman opäť hlavou prekonal vlastného gólmana.

Swansea City zvíťazila nad Aston Villou 4:1, keď dva góly domácich zaznamenal Wilfried Bony, pre ktorého to bol 14. a 15. gól v sezóne. Dôležité body v bojoch o záchranu stratil Fulham, ktorý na domácom trávniku neudržal vedenie 2:0, o ktoré sa postarali v rozmedzí 55.-58. minúty Askhan Dejagah a Fernando Amorebieta. V záverečnej štvrťhodine zápasu sa o vyrovnanie hostí zaslúžili Nikica Jelavič a Shane Long. Tottenham Hotspur zvíťazil na ihrisku Stoke City 1:0, keď jediný gól zápasu strelil v 33. minúte Danny Rose.

Sumáre:

Southampton - Everton 2:0 (2:0)

Góly: 1. Alcaraz, 31. Coleman. 31.313 divákov

Swansea City - Aston Villa 4:1 (2:1)

Góly: 10., 90.+ 4 Bony (druhý z pok. kopu), 26. Shelvey, 73. Pablo - 22. Agbonlahor. 20.000 divákov.

Stoke City - Tottenham Hotspur 0:1 (0:1)

Gól: 33. Rose. ČK: 52. Shawcross (Stoke). 26.021 divákov.

West Bromwich Albion - West Ham United 1:0 (1:0)

Gól: 11. Berahino. 26.541 divákov.

Fulham - Hull City 2:2 (0:0)

Góly: 55. Dejagah, 58. Amorebieta - 75. Jelavič, 87. Long. 25.700 divákov.

UPOZORNENIE: Správa je rozšírená v texte a o ďalšie sumáre.