Columbus, Dallas aj Chicago vyrovnali série, Hossa asistoval

štvrtok, 24. apríl 2014 07:05 | Autor: TASR

Columbus, Dallas aj Chicago vyrovnali série, Hossa asistoval | zdroj: © TASR

New York 24. apríla (TASR) - Hokejisti Chicaga zvíťazili v štvrtom súboji štvrťfinále play off Západnej konferencie zámorskej NHL, keď v noci na štvrtok zdolali St. Louis 4:3 po predĺžení a vyrovnali sériu na 2:2 na zápasy.

Pri góle jastrabov na 3:3, ktorý poslal súboj do predĺženia, asistoval slovenský útočník Marián Hossa. V extračase dokázal výhru na stranu obhajcu trofeje priniesť gól Patricka Kanea.

Columbus zvíťazil v štvrtom zápase 1. kola play off vo Východnej konferencii nad Pittsburghom tiež 4:3 po predĺžení. Vyrovnal tak stav série na 2:2 na zápasy. O prvom domácom triumfe Blue Jackets v play off v 13-ročnej klubovej histórii rozhodol v predĺžení Nick Foligno. Pens pritom vyhrávali už 3:0, no zápas stratili a séria sa sťahuje opäť do Pittsburghu za nerozhodného stavu.

Na Západe Dallas v American Airlines Center zdolal Anaheim 4:2 a tiež vyrovnal stav série na 2:2 na zápasy. Zápas číslo 5 je na programe v Anaheime, súboj číslo 6 v Dallase. Ducks síce v súboji, v ktorom nastúpili bez opôr kapitána Ryana Getzlafa a Teemu Selänneho, viedli 2:0, ale potom prišli štyri góly domácich a série je opäť otvorená.

Výsledky 1. kola play off NHL

štvrťfinále Východnej konferencie - štvrtý zápas:

COLUMBUS – PITTSBURGH 4:3 pp (1:3, 1:0, 1:0 – 1:0)

Góly: 17. Jenner (Letestu, Wisniewski), 35. Johansen (Anisimov, Dubinsky), 60. Dubinsky (Johansen, Johnson), 63. Foligno (Umberger, Wisniewski) – 7. Adams (Sutter, Martin), 11. Kunitz (Niskanen, Martin), 12. Neal (Jokinen, Malkin). Brankári: Bobrovskij – Fleury, strely na bránku: 46:25. Diváci: 18.970.

/na zápasy: 2:2/

štvrťfinále Západnej konferencie - štvrté zápasy:

DALLAS - ANAHEIM 4:2 (0:2, 2:0, 2:0)

Góly: 21. Jamie Benn, 27. Fiddler (Horcoff, Jordie Benn), 47. Eakin (Roussel, Lehtonen), 48. Goligoski (Fiddler, Horcoff) – 13. Allen (Fowler, Cogliano), 19. Maroon (Perreault). Brankári: Lehtonen – Andersen (48. Hiller), strely na bránku: 26:23. Diváci: 18.962.

CHICAGO - ST. LOUIS 4:3 pp (0:0, 2:2, 1:1 – 1:0)

Góly: 29. Shaw (Toews, Kane), 37. Kane (Oduya, Toews), 57. Bickell (Rozsíval, HOSSA), 72. Kane (Smith) – 39. Tarasenko (Shattenkirk, Sobotka), 40. Lapierre (Ott, Porter), 53. Tarasenko (Pietrangelo). Brankári: Crawford – Miller, strely na bránku: 34:33. Diváci: 22.123.

Slováci v akcii:

Michal Handzuš (Chicago) 13:20 0 0 0 0 0 2

Marián Hossa (Chicago) 21:11 0 1 1 +1 5 0

/legenda: minutáž, góly, asistencie, body, +/-, strely na bránku, trestné minúty, brankári: minutáž, počet inkasovaných gólov/počet striel, percentuálna úspešnosť zásahov/