Futbal: Gyömbérova Catania vyhrala po 2 mesiacoch a spravila krok k záchrane (2)

sobota, 19. apríl 2014 21:05 | Autor: TASR

Rím 19. apríla (TASR) - Futbalisti Catanie Calcio okúsili po viac ako dvoch mesiacoch opäť chuť víťazstva v talianskej Serii A. V sobotňajšom dueli 34. kola zdolali na domácom trávniku Sampdoriu Janov 2:1 a spravili dôležitý krok k záchrane v najvyššej domácej súťaži.

O cenné víťazstvo sa postaral Gonzalo Bergessio, ktorý premenil v 63. minúte stretnutia samostatný únik na brankára hostí a zavŕšil skóre na 2:1. V zostave domácich odohral celý duel aj slovenský reprezentant Norbert Gyömbér. Na Bolognu, ktorá sa nachádza mimo ohrozenia na 17. priečke, stráca Catania päť bodov.

Plný bodový zisk zaznamenal aj jej konkurent v boji o záchranu FC Sassuolo. Jeho hráči triumfovali na pôde Chieva Verona 1:0, a hoci majú 28 bodov rovnako ako Bologna, o skóre sa naďalej nachádzajú v zostupovej zóne na 18. mieste.

Obhajca titulu Juventus Turín si upevnil pozíciu lídra súťaže. Bolognu zdolal gólom Pogbu zo 64. minúty 1:0 a pred druhým AS Rím, ktorý má zápas k dobru, má na čele 11-bodový náskok.

34. kolo - sumáre:

FC Janov - Cagliari 1:2 (1:1)

Góly: 3. De Maio - 37. Sau, 82. Ibarbo

Atalanta Bergamo - Hellas Verona 1:2 (0:0)

Góly: 87. Denis - 52. Donati, 72. Toni

AC Parma - Inter Miláno 0:2 (0:0)

Góly: 48. Rolando, 89. Guarin. ČK: 46. Palleta (Parma)

/za domácich P. Bajza len na lavičke náhradníkov/

AC Miláno - FC Livorno 3:0 (1:0)

Góly: 43. Balotelli, 51. Taarabt, 83. Pazzini

Udinese Calcio - SSC Neapol 1:1 (0:1)

Góly: 54. Fernandes - 38. Callejon. ČK: 89. Fernandez (Neapol)

/za hostí M. Hamšík do 90. min/

Catania Calcio - Sampdoria Janov 2:1 (1:0)

Góly: 45. Leto, 63. Bergessio - 61. Okaka

/za domácich N. Gyömbér celý zápas/

Chievo Verona - FC Sassuolo 0:1 (0:1)

Gól: 40. Beradi

Lazio Rím - FC Turín 3:3 (1:0)

Góly: 42. Mauri, 61. Candreva, 90.+5 Candreva - 52. Kurtič, 67. Tachtsidis, 89. Immobile. ČK: 79. Novaretti (Lazio)

Juventus Turín - FC Bologna 1:0 (0:0)

Gól: 64. Pogba