Pozrite si 10 najdlhších zápasov v histórii NHL

piatok, 18. apríl 2014 10:43 | Autor: Dávid Lech

V play-off KHL zaujal v marci semifinálový súboj medzi HC Lev Praha a Donbassom Doneck, kde aktéri duelu vytvorili rekord v počte dĺžky hokejového zápasu v KHL. Súboj hrali 126 minút a 14 sekúnd. Za morom sme boli počas takmer storočnej histórie svedkami viacerých dlhých a vypätých zápasov. Pozrite si výber desiatich najdlhších zápasov v National Hockey League.

Rozhodol Pat LaFontaine, 128:47

Dátum: 18. apríl 1987
Zápas: Washington Capitals – New York Islanders
Výsledok: 2:3pp
Čas gólu:  128:47

Desiaty najdlhší zápas v histórii National Hockey League sa odohral v play-off 1987. Zápas medzi Washingtonom Capitals a New Yorkom Islanders dospel až do predĺženia za nerozhodného stavu 2:2. Víťazstvo strhli na svoju stranu napokon hosťujúci hráči, ktorí duel rozhodli v štvrtom predĺžení v čase 68:47. O presný zásah sa postaral člen hokejovej Sieni slávy z roku 2003 Pat LaFontaine, ktorý sa strelecky presadil strelou z otočky od modrej čiary, ktorou dokonalo prekvapil gólmana Alaina Reymonda.