NHL: Van Riemsdyk vyrovnal 57 rokov starý rekord

sobota, 29. marec 2014 12:05 | Autor: TASR

Philadelphia 29. marca (TASR) - Hokejista James van Riemsdyk vyrovnal 57 rokov starý rekord NHL. Americký reprezentant bol v piatkovom stretnutí Philadelphia - Toronto (4:2) autorom prvého presného zásahu hostí v štvrtej sekunde druhej tretiny, čím sa vyrovnal najrýchlejšiemu gólu v druhej časti hry v podaní Claudea Provosta z novembra 1957.

Center Toronta Tyler Bozak vyhral úvodné vhadzovanie druhej tretiny nad Seanom Couturierom, rýchlo posunul puk na van Riemsdyka a ten strelou spoza ľavého kruhu prekonal Steva Masona.

"Bola to Tylerova akcia. Už pred buly sme sa na seba pozreli a on mi očami naznačil, že to nahodí dopredu. Ja som iba strieľal," chválil spoluhráča po zápase van Riemsdyk, ktorý vyrovnal na 1:1.