nedeľa, 14. február 2010 10:40 | Autor: TASR

Rozohrávač New York Knicks Nate Robinson zopakoval svoj minuloročný triumf v prestížnom Slam Dunk Contest.

Stal sa tak vôbec prvým hráčom zámorskej basketbalovej NBA, ktorému sa to podarilo po tretí raz v kariére.

Iba 175 cm vysoký tvorca hry Knicks určite potešil ostatných smečiarov, keď sa nechal počuť, že tri triumfy mu stačia a v budúcnosti sa už v tejto súťaži nepredstaví. "Nie, nie, nie, nie, nie. Nemyslím si, že by som to ešte raz zvládol. Som vďačný za tento tretí úspech. Je posledným," skonštatoval jeden z najmenších hráčov súčasnosti, pre ktorého vo finále hlasovalo 51%. Neúspešným finalistom bol nováčik Toronta DeMar DeRozan, ktorého do finále posunulo perfektné skóre 50 bodov za druhý smeč v prvom kole. Už v eliminácii skončili Gerald Wallace zo Charlotte a Shannon Brown z Los Angeles Lakers.

Medzi trojkármi bol najlepší kapitán Bostonu Paul Pierce, ktorý tak dal zabudnúť na nevydarené vystúpenie v tejto disciplíne v roku 2002. Vtedy zaznamenal len chudobných osem bodov. "Pracoval som na sebe, bral som to ako veľkú prestíž. Chcel som zabaviť divákov a vedel som, že keď sa do toho dostanem, môžem zvíťaziť," skonštatoval Pierce. Vo finále získal 20 bodov, keď mu pomohlo najmä to, že premenil všetkých päť dvojbodových hodov. Stephen Curry z Golden State nazbieral 17 a rozohrávač Denveru Chauncey Billups 14 bodov.

Tridsaťšesťročný tvorca hry Phoenixu Steve Nash dostal v piatok v noci česť zapáliť olympijský oheň vo Vancouveri a o deň neskôr si na svoje konto pripísal triumf v Skills Challenge. Tradičnú trať zvládol kanadský dvojnásobný najužitočnejší hráč základnej časti profiligy za 29,9 sekundy a zdolal víťaza spred dvoch rokov Derona Williamsa. V prvom kole sa súťaž skončila pre nováčika Brandona Jenningsa a druhoročiaka Russella Westbrooka.

V súbojoch trojčlenných špeciálne zmiešaných družstiev Shooting Stars competition uspel tím Texasu v zložení Dirk Nowitzki, Becky Hammonová a Kenny Smith. Víťazný kôš z polovice trafil vo finále proti tímu z Los Angeles krídelník Dallasu Nowitzki. Krídelníčka Dobrých anjelov Košice Angel McCoughtryová spolu s Joe Johnsonom a Stevom Smithom sa spolu s výberom Sacramenta rozlúčila už v prvom kole.