Futbal: De Rossi dostal za úder protihráča trest a vypadol z nominácie Talianska

pondelok, 3. marec 2014 19:05 | Autor: TASR

Miláno 3. marca (TASR) - Stredopoliar AS Rím Daniele De Rossi a obranca Interu Miláno Juan Jesus dostali v pondelok trojzápasový dištanc za udretie protihráča vo víkendovom vzájomnom dueli talianskej futbalovej Serie A.

Ani jeden z hráčov pri bezgólovej remíze 0:0 nedostal trest od rozhodcu priamo na ihrisku, dodatočne ich ale suspendovali na základe televízneho záznamu. De Rossi udrel päsťou do tváre Maura Icardiho v prvom polčase a Jesus tvrdo atakoval na konci duelu Alessia Romagnoliho. De Rossi na základe sobotňajších udalostí vypadol aj z nominácie Talianska na prípravný duel so Španielskom.

Trojzápasový dištanc inkasoval aj útočník posledného tímu tabuľky Sassuola Domenico Berardi za úder lakťom do protihráča, za ktorý dostal v dueli s Parmou (0:1) červenú kartu iba minútu po svojom príchode na trávnik. Incident stál Berardiho aj miesto v kádri talianskej reprezentácie do 21 rokov.