štvrtok, 11. február 2010 07:58 | Autor: Miroslav Held

Extraliga: Zostava týždňa podľa portálu Šport7.sk (3.): V útoku dvaja martinčania | zdroj: SITA

Každý týždeň Vám prinášame extraligovú zostavu týždňa. Do nej sa dostanú hráči, ktorí v danom týždni zaujali svojimi výkonmi. Tento týždeň tomu nie je inak...

Brankár:

Z brankárov tento týždeň najviac vynikal hráč HKM Zvolen a bývalý hráč reprezentačnej dvadsiatky Matej Kristín. Ten svojim výkonom v tomto týždni dokázal, že je adekvátnou náhradou za zranenenú brankársku jednotku Jána  Laca. Za dva zápasy (proti dvadsiatke a Popradu) dokázal tento talentovaný gólman zneškodniť 58 striel a pripísal si jedno čisté konto! Podľa szlh.sk tak jeho úspešnosť presiahla 98%. Právom mu patrí prvá priečka medzi brankármi.

Obrancovia:

Skvelý výkon predviedol proti Slovanu Bratislava hráč Liprovkého Mikuláša Dušan Devečka. Liptáci prehrávali od 14. minúty už 2:0, keď sa v závere tretiny gólovo od modrej presadil obranca Devečka. Bývalý hráč Slovana potom na začiatku druhej tretiny dokonca vyrovnal na 2:2. Z lídrom tabuľky potom hráči Liptovského Mikuláša dlho držali tempo. Najväčšiu zásluhu má na tom práve obrana, ktorá zodpovedne napádala útočníkov, v závere im však už nevystačili sily a bratislavskému tímu napokon podľahli  5:3. Práve pre zodpovednú hru dozadu a dva strelené góly Slovanu patrí Devečkovi miesto v našej zostave.

Do našej zostavy týždňa sa dostal aj veterán extraligových klzísk Ladislav Čierny. Zvolenský obranca potvrdzuje veľmi dobrú formu z predchádzajúcich týždňov. Zvolen dokázal v zápasoch proti dvadsiatke a Popradu vyhrať aj vďaka jeho piatim bodom. V zápase proti mladým reprezentantom bol dokonca pri všetkých troch zvolenských góloch!

Útočníci:

Marek Uram (MHC Martin) sa opäť dostáva do formy. Hráč Martina si zo zápasov proti Banskej Bystrici a Spišskej Novej Vsi pripísal 5 bodov za dva góly a tri asistencie. Svojim obetavým výkonom a vzrastajúcou formou celého mančaftu ťahajú Martin hore extraligovou tabuľkou.

Aj druhý útočník nášho výberu je z martinského tímu. Jaroslav Jabrocký  si rovnako ako jeho spoluhráč pripísal 5 bodov, tiež za dva góly a tri asistencie. Pri Jabrockom platia tie isté argumenty ako pri Uramovi. Obaja hráči svojimi výkonmi ťahajú Martin hore a ak im bude forma gradovať, určite dokážu potrápiť nejedného favorita.

Jakub Gašparovič (Dukla Trenčín) tento týždeň nezaznamenal výrazné bodové hody. Oveľa viac však znamenal jeho gól, ktorý strelil na domácom ľade Žiline. Gašparovič gólom na 3:0 zastavil začínajúcu Žilinskú ofenzívu ku koncu zápasu. Zahatal tak ich snahy na rýchle vyrovnanie. Ako odmenu si zato odniesol „koňara“, keď ho o pár minút neskôr surovo poslal k zemi Turoň. Mladý útočník dokazuje, že z neho raz bude kľúčový hráč svojho tímu, schopný strieľať dôležité góly. Aj vďaka jeho výkonom sa Dukla vzďaľuje zostupovým vodám a mieri do play-off.